Hamas har nå offisielt gitt sitt svar på den amerikanske våpenhvileplanen for Gaza. Hamas kaller forslaget positivt, men gir ikke umiddelbar støtte til det.
Hamas-talsmann Jihad Taha sier at Hamas har gitt et svar som inkluderer «endringer som bekrefter våpenhvilen, tilbaketrekking, gjenoppbygging og fangeutveksling». Han har ikke utdypet disse punktene.
Et annet Hamas-medlem, Izzat al-Rishq, som sitter i Hamas' politiske ledelse, sendte også ut en uttalelse tidlig natt til onsdag. Les mer på NRK
Hamas har fått et nytt våpenhvileforslag som innebærer en 60 dager lang våpenhvile og frigivelse av gisler i to omganger, oppgir en palestinsk embetsperson.
Hamas bekrefter at de har levert inn sitt svar på et forslag til en våpenhvile i Gaza. De beskriver selv svaret som positivt.
– Vi er klare til å umiddelbart gå inn i forhandlinger om en mekanisme for å gjennomføre forsl…
Hamas sier de har mottatt nye forslag til våpenhvile fra internasjonale meklere, og at de nå vurderer innholdet.
Det melder Reuters og AFP.
Gruppen sier de ønsker en avtale som avslutter krigen i Gaza og fører til at isr…
Nyhetsbyråene Reuters og AFP erfarer at Hamas går med på det amerikanske forslaget om en våpenhvile i Gaza.
Det sier en palestinsk tjenesteperson til byråene. Ifølge kilden innebærer avtalen en våpenhvile på 70 dager mot…
Nyhetsbyråene Reuters og AFP erfarer at Hamas går med på det amerikanske våpenhvileforslaget om en våpenhvile i Gaza.
Det sier en palestinsk tjenesteperson til byråene. Ifølge kilden innebærer avtalen en våpenhvile på 70…
To nordmenn som kobles til en tysk terrorsak, omtales i tiltalen som «Hamas-operatører», ifølge NRK. Selv nekter de for tilknytning til Hamas.
Tysk politi kobler de to mennene til en terrorsak der åtte menn er tiltalt…
Det melder politiet søndag ettermiddag.
På E-39 ved Lyngdal har en henger fylt med sauer veltet.
Veien var sperret mens politiet og fører fikk oversikt over situasjonen.
– Det var totalt 11 sauer på hengeren som veltet.…
Kampen mellom Tromsø og Bodø/Glimt ble stoppet etter en hendelse på bortetribunen. En ambulanse rykket til stedet, og begge lagene ble sendt i garderoben.
Det var etter 41 minutters spill at det oppsto dramatiske scener.…
– Det vil bli opprettet en straffesak, sier politiadvokat Erlend Bakke til NRK.
Han er mistenkt for kroppskrenkelse og uberettiget adgang, sier han. Den mistenkte har ikke fått oppnevnt noen forsvarer i saken.
– Det vil…
Det melder politiet søndag ettermiddag.
På E-39 ved Lyngdal har en henger fylt med sauer veltet.
– Det er flere sauer som er ute på E-39, og veien er sperret, skriver politiet.
Noen av sauene skal være skadet.
– Politiet…
Det har skjedd en luftsportsulykke i Hvittingfoss søndag ettermiddag.
– En person har truffet eller landet på en steinhylle i ulendt terreng. Pasient har brukt hjelm og har vært bevisst hele tiden, melder politiet.
Et re…
Kongen og kronprinsessen er deltakere i French Riviera Marathon, i Nice sør i Frankrike.
Kong Haakon løp i mål på tiden 4.43.01, ifølge sporingstjenesten Trackanza.
Det var TV 2 som meldte saken først.
Et bilde viser kon…
De siste årene har Rød Ungdom mottatt 2 millioner kroner fra moderpartiet, men nå har landsstyret bestemt seg for å redusere pengestøtten.
Landsstyret i Rødt falt søndag ned på å kutte støtten til ungdomspartiet, ifølge…
Kongen og kronprinsessen er deltakere i French Riviera Marathon, i Nice sør i Frankrike.
Det skriver TV 2.
De viser bilde av kongen og kronprinsessen løpende ved siden av hverandre under maratonet. I maratonet er kronpri…
Polen etterforsker skytinga i Kraków lørdag som terror, opplyser påtalemyndigheten i landet. Det skriver AFP.
En mann skjøt og drepte seks personer på hovedtorget i Kraków lørdag ettermiddag.
Hjemme hos gjerningsmannen f…
Atomkraftverket Zaporizjzja i Ukraina har igjen mistet den eksterne strømforsyningen og må bruke nødstrøm for å kjøle ned reaktoren. Det opplyser det internasjonale atomenergibyrået IAEA ifølge Reuters.
De ansatte skal h…