Henrik Vinge, gruppeleder for Sverigedemokraterna i Riksdagen, sier at partiet fremmer mistillitsforslag mot statsminister Stefan Löfvens regjering.
– Grunnen til at vi er samlet her, er at det er et flertall i Riksdagen for å avsette statsministeren, sa Vinge på en pressekonferanse i dag, ifølge Expressen.
Tidligere i dag ble det kjent at Vänsterpartiet, søsterpartiet til SV i Sverige, ville gå videre med arbeidet for å samle støtte til et mistillitsforslag mot Löfven (Socialdemokraterna).. Les mer på NRK
– Vi har altså forlatt forhandlingene, og det betyr Støre nå kan kaste landet vårt ut i en regjeringskrise, fordi han ikke benyttet muligheten til å lage et budsjett som kan ta vare på kloden for de som kommer etter oss.…
I Japan har partiet Komeito trekt seg frå regjeringa. Denne veka blei Sanae Takaichi valgt til ny leiar i det største partiet, LPD, noko som bana veg for at ho skal bli den første kvinnelege statsministeren i Japan.
Men…
Atomkraftverket i Zaporizjzja mistet i morges tilkoblingen til den siste eksterne strømforsyningen. Søndag kveld var strømmen tilbake.
Det opplyser Det internasjonale atomenergibyrået (IAEA).
Da strømmen forsvant fra kra…
Minst sju mennesker har mistet livet og rundt 120 er skadet og fraktet til sykehus etter at to tog kolliderte i Egypt søndag, ifølge landets helsedepartement.
Ulykken skjedde da et tog på vei fra Giza til Fayoum kjørte i…
Demokratenes leder i Representantenes hus, Hakeem Jeffries, sier han støtter forslaget om å stille forsvarsminister Pete Hegseth for riksrett.
– Den såkalte krigsministeren har misbrukt makten sin, undergravd vår nasjona…
Gjensidige har registrert 513 meldinger om skader i trafikken i løpet av helgen. Det glatte føret mange steder fortsetter, advarer selskapet.
En kombinasjon av lave temperaturer, fuktighet og stedvis tåke fører til isete…
Regjeringspartiet ANC har fått en oppslutning på 30,76 prosent i lokalvalget i Sør-Afrika. Det opplyser valgkommisjonen.
Partiet, som har dominert sørafrikansk politikk siden slutten på apartheid for over 30 år siden, gj…
Klokken 16.25 meldte politiet om en trafikkulykke i Lørenskog.
En gutt hadde blitt påkjørt.
– Gutten er bevisst og kjøres til sykehus for videre behandling. Ikke livstruende skader, skrev politiet i sine kanaler.
Foreldr…
Klokken 16.25 melder politiet om en trafikkulykke i Lørenskog.
Et barn skal være påkjørt.
– Gutten er bevisst og kjøres til sykehus for videre behandling. Ikke livstruende skader, skriver politiet i sine kanaler.
Foreldr…
Minst fire mennesker har mistet livet og rundt 120 er skadet og fraktet til sykehus etter at to tog kolliderte i Egypt søndag, ifølge landets helsedepartement.
Ulykken skjedde da et tog på vei fra Giza til Fayoum kjørte…
Det melder politiet søndag ettermiddag.
På E-39 ved Lyngdal har en henger fylt med sauer veltet.
Veien var sperret mens politiet og fører fikk oversikt over situasjonen.
– Det var totalt 11 sauer på hengeren som veltet.…