Lignende nyheter
Norsk økonomi er i ferd med å kjøle seg ned, mener sjeføkonom Kjersti Haugland i DNB Carnegie. Det kan gjøre at Norges Bank ikke hever renten på rentemøtet i neste uke.
Haugland bygger dette på Regionalt nettverk-rapport…
Les Nancy L. Herz’ debattinnlegg.
I kveld er det duket for rakettoppskyting fra Andøya Space. Utskytningen er allerede utsatt to ganger de siste dagene grunnet dårlig vær.
I kveld er det imidlertid meldt veldig gode vindforhold, ifølge meteorolog Mathil…
Det korte svaret er: Ja! Ikke bare fortsatt, men styrket museumsdrift. De siste årene har vi utredet konsekvensene av de (stadig) endrede fylkesgrenser får for våre museer, og hvordan vi kan styrke museumstilbudet. Arbei…
MIN TRO: NRK-profil og komiker Galvan Mehidi mistet troen sin på T-banen. Så ble han fylt av «et lys» i Jerusalem. – Gud skylder meg ingenting. Han har gitt meg alt.
Isar Aerospace og Andøya Space har skrevet romfartshistorie ved å skyte opp en rakett fra Andøya, som plasserte sin last i bane rundt jorden.
Det tyske selskapet er de første til å gjennomføre dette fra Vest-Europa.
Opps…
Det ble skrevet europeisk romfartshistorie da Isar Aerospace lyktes i oppskytingen av bæreraketten «Spectrum 2» fra Andøya Spaceport lørdag kveld.
Raketten «Spektrum 2» ble skutt opp fra Andøya lørdag kveld. Oppskytingen var vellykket. «Spectrum 2» er nå i bane, og er dermed den første raketten som er skutt opp fra Vest-Europa og skal gå i bane rundt jorda.
Med om…
Isar Aerospace opplyser at at de er klare til å skyte opp sin Spectrum 2-rakett fra Andøya Spaceport i kveld.
Det tyske selskapet Isar Aerospace er klar for å skyte opp raketten «Spectrum 2» opp i bane fra Andøya lørdag kveld.
Det skriver selskapet i en pressemelding.
Det er sjette gang Isar Aerospace forsøker å sende opp en rak…