Lignende nyheter
(Avisen Agder): Det russiske tankskipet «Mirador» har fått oppmerksomhet etter seilasen langs norskekysten denne uken. Skipet kommer fra Primorsk i Russland og har Singapore som oppgitt destinasjon. Men AIS-opplysningene…
Roter du deg bort, er det alltid en redning ved å trykke på knappen med et hus-symbol. Da kommer du hjem til et kjent skjermbilde.
Det var noe av budskapet fra Ole Georg Skjeggestad Øye og Axel Otnes i Svorka da åtte…
IonQ har publisert ny studie som viser at det haster med å sikre bitcoin-teknologien.
Bitcoin har gjort comeback etter sommerens nedtur, men er fortsatt langt unna rekorden fra i fjor. Neste ukes rentemøte i USA kan bli jokeren.
En iransk talsperson har sagt at de vil kreve bitcoin for å passere Hormuzstredet. Men rederiene har ikke gjort klar krypto-lommeboken ennå.
De siste fem ukene er den lengste perioden på et år med uttrekk fra storinvestorer i bitcoin-fond. Nå fryktes det ytterligere kryptofall.
Won ble til bitcoin da kryptobørsen Bithumb skulle belønne kunder som deltok i en kampanje.
Kryptovalutaer faller kraftig og etterspørselen etter sikre havner øker, etter USAs president Donald Trumps utspill om straffetoll mot åtte europeiske land.
Bitcoin falt opptil 3,6 prosent til under 92.000 dollar mandag…
Dei siste tre åra har kryptovalutaen Bitcoin auka med 440 prosent, men i oktober i år snur det, melder Dagens Næringsliv.
Tysdag fall kursen ei stund under 90.000 dollar per eining. Det er det lågaste sidan april, melder…
En Visma-server har blitt hacket og brukt til utvinning av bitcoin. Visma sier uvedkommende kan ha fått tilgang til 17.000 oppføringer av personopplysninger.
Vismas norske datterselskap Visma Software Nordic oppdaget i s…