Fem menn i alderen 16 til 24 år er pågrepet for besittelse, bruk og salg av skadelig programvare i Norge. Politiet har den siste uken aksjonert mot en rekke personer, og det er også tatt beslag i flere kontoer på Internett. Håvard Aalmo, leder ved seksjon for datakriminalitet hos Kripos sier dette er en del av en større Eruopol-aksjon i Europa, og at programvaren kan ta kontroll over andres PCer.. Les mer på P4
Gigantkjeden Ikea bekrefter at en av deres butikker i Belgia er rammet av det store hackerangrepet som har ødelagt mat i frysere og kjøledisker i ulike deler av Europa.
I oktober har hundrevis av matbutikker i Belgia, Lu…
En mann i slutten av 30-årene er pågrepet i førersetet i en stjålet BMW.
– Mannen er mistenkt for ruskjøring og fremstilles for lege, opplyser operasjonsleder Steinar Knudsen.
Mannen er besluttet pågrepet og sak op…
Klokken 09.30 onsdag morgen fikk politiet melding om et biltyveri i området ved Stikkaåsen i Sarpsborg.
Kort tid senere kom det en ny melding om at bileieren selv hadde funnet igjen bilen, ikke langt fra stedet der de…
Flere politipatruljer måtte sent tirsdag kveld sette kursen mot et tettsted i Hemnes kommune, etter at det hadde kommet inn en melding om at en person hadde framsatt drapstrusler mot en annen person.
I politiloggen st…
Mannen er i 20-årene og kjent for politiet fra før. Mannen ble ved Oslo tingretts kjennelse av i dag varetektsfengslet i 4 uker med brev og besøksforbud, skriver politiet i en pressemelding.
8. oktober ble tre menn i…