Norges håndballherrer fikk ingen problemer mot Georgia i Magnus Anderssons første kamp som landslagssjef.
I Åsane arena ble det en svært komfortabel seier med 40-23. Norge straffet georgiske feil knallhardt og løp inn mål etter mål i 2. omgang.
Kantspiller Kasper Thoresen Lien ble kampens toppscorer. Les mer på NRK
Premissene var klare:
Sabah måtte beseires skulle Viking ha nokså realistisk håp om avansement i Champions League.
Viking måtte vise kritikere at de ikke lot seg nevneverdig prege av Bodø/Glimt-balladen freda…
LIVERPOOL – CHELSEA 1–1 (6–5)
Liverpool er klare for kvartfinalen i ligacupen etter et ellevilt straffedrama mot Chelsea onsdag kveld. Etter at lagene hadde scoret ett mål hver i ordinær tid, måtte det hele avgjøres…
Lonebu står med sju scoringer og en assist på de fem siste kampene. Han gjorde overgang fra Aalesund i august og har virkelig presentert seg for sitt nye publikum.
Med fem seirer, en uavgjort og bare ett tap på de sju…
Sarpsborg 08 tok kommandoen direkte fra start i dette 3. divisjonsoppgjøret, og produserte en rekke sjanser.
Men det var først etter nærmere en halvtimes spill – eller mer nøyaktig i det 27. spilleminuttet – som de bl…
Alexander Blonz hamret inn 13 mål da Norges håndballherrer slo USA 38-30 i Golden League-turneringen i København søndag. Tross storseier haltet det norske spillet.
Emil Lilleberg var ikke med da Tampa Bay Lightning tok sin åttende hjemmeseier på rad med 4–1 over Chicago Blackhawks. Michael Brandsegg-Nygaards Detroit Red Wings tapte knepent for Vegas Golden Knights.
Brandsegg-Nygaar…
Brann-spillerne våknet til liv etter en tafatt første omgang.
Kristall Máni Ingason serverte et lekkert innlegg, og Ulrik Mathisen stanget ballen i mål – til stor jubel for de rundt 500 tilreisende Brann-supporterne.
– D…
Brann-spillerne våknet til liv etter en tafatt første omgang.
Med et lekkert hodestøt sørget Ulrik Mathisen for at de rundt 500 tilreisende fra Bergen fikk noe å juble for.
– Han har vært savnet av Brann-fansen. Han plei…
Tennisstjernen Casper Ruud er klar for kvartfinale i Masters-turneringen i Paris og klatrer inn blant topp 20 på verdensrankingen.
Oppgjøret endte med sifrene 6-3, 6–3 for Ruud i sitt første møte med 36-åringen Jan-Lenna…
Golftouren LIV har ikke fått en redningsplan på plass i tide. Nå går det mot avvikling for touren som tidligere ble sponset av Saudi-Arabia.
Det ble klart etter en høring i skifteretten i New Jersey torsdag.
LIV-touren m…
To scoringer i Vikings 4-1-seier mot Sabah sørget for en plass i ukens beste ellever i Mesterligaen for Erik Botheim.
«Han var en sterk spydspiss for Viking, brakte laget tilbake i kampen ved å utligne mot Sabah, og sikr…
Norge og flere andre ishockeynasjoner har varslet boikott dersom Russland får innpass i VM. Nå rykker Idrettens voldgiftsrett ut igjen.
«CAS tar de delte reaksjonene på avgjørelsen avsagt fredag 30. oktober til etterretn…