Vannledningsbruddet i Arna. Kokevarselet utvidet
Natt til tirsdag ble det oppdaget et stort vannledningsbrudd ved Lone. Første meldingen fra Bergen Vann var at hele Arna måtte koke vannet i to dager.
Nå er kokevarslet utvidet.
– Kokevarselet vil tidligst opphøre på lørdag, opplyser Trude Haugen, kommunikasjonsrådgiver og pressekontakt for Bergen Vann. Les mer på Bergensavisen
Politiet og brannvesen rykket fredag ut til Ytre Arna etter melding om brann i en bil.
– Det skal ikke være spredningsfare, og det er ikke meldt om personskade, opplyser politiets oeprasjonsleder Jan Børge Misje. …
Statsadvokaten har tatt ut tiltale mot en mann i 30-årene for drapet i Arna 8. februar i år.
Politiet mener mannen i 30-åra står bak drapet på Mohammad Tariq Wasiri (28).
Tiltalen gjelder også grov kroppskrenkelse av avd…
Det er påvist bakterien E. coli i prøver tatt fra kommunens vannforsyning denne uken. I nye prøver er det ikke funn av bakterien, men kokevarselet er fortsatt gjeldende.
Helt siden tirsdag 13. oktober har rundt 3000 abonnenter i Gran kommune måttet koke vannet. Det ble sendt ut nærmere 3.000 sms-varsler, til abonnenter i Brandbu-området og på Solbakken-feltet.
– Dette skyldes en uøns…
Siden tirsdag kveld, 13. oktober, har rundt 3000 abonnenter i Gran kommune måttet koke vannet. Kokevarselet gjelder fortsatt mandag.
Før helgen opplyste kommunen at vannkvaliteten er tydelig forbedret siden tirsdag. D…
Lokføreren som er siktet etter togulykken ved Arna stasjon i mars 2024, har godkjent en bot på 30.000 kroner.
Det opplyser politiet i en pressemelding.
Mannen er siktet for uaktsom fremkalling av fare for allmennheten.
P…
Politiet fikk klokken 10.42 melding om et slagsmål på en adresse i Ytre Arna.
Da politiet ankom leiligheten fant de tre menn og deler av leiligheten var knust.
– Meldingen vi fikk sa at det var flere personer involvert,…
Starten på uken byr på fint vær selv om det har dukket opp litt mer skyer enn de opprinnelige prognosene lovet oss.
Ifølge meteorolog Ingrid Opheim Bækkelund holder det seg tørt både søndag og mandag.
– Vi kan få…
Press-spiller er ikke det første som slår inn i hjernebarken når man tenker på Branns islandske spiller. Mannen med det fargende blonde håret jukser en del i returløpene og førstepresset, han gjør jo det.
Det var ikke…
En artikkel i BA lørdag 24. oktober av politisk redaktør Sølve Rydland hadde overskriften «Kor e alle småkongane hen? Stå opp igjen, Wegner, Sponheim og Josef».
Lesere som bare nøyer seg med å lese overskrifter, kunne…