Lignende nyheter
Tirsdag ettermiddag fikk en bilfører i 60-åra en ganske annerledes opplevelse enn han kanskje forventet, da han stanset og spurte om en mann hadde behov for hjelp.
Sistnevnte, en mann i 20-åra, er nå pågrepet av polit…
Fylkestingsrepresentant Stig Vaagan (V) legger ikke skjul på gleden over at fylkestinget sa ja til å åpne for et vennskapssamarbeid mellom Innlandet fylkeskommune og Vinnytsia oblast (fylke) i krigsherjede Ukraina.
–…
Kilden barnehage ligger an til å bli lagt ned i 2028. Kommunen lovet oss involvering. Vi skrev høringssvar og stilte konkrete spørsmål, men har ikke hørt noe.
Hovedutvalget har nå gått inn for å utrede saken videre, m…
(Laagendalsposten): Kim Daniel Jonassen grep de 70 tilhørerne i salen da han fortalte om sin egen dramatiske og vonde oppvekst sist onsdag.
I denne artikkelen adresserer han erfaringene, tankene og målene sine med for…
***Hør podkasten ved å starte spilleren over***
– Til nå har økt behov blitt dekket av ansatte som løper raskere og jobber mer effektivt - og sliter seg ut, forklarer Nitter.
Nå reduseres praktiske tjenester som h…
Senterpartiet og Arbeiderpartiet opplyser at det ikke blir noe nytt møte om drivstoffavgiftene fredag.
– Jeg har snakket med alle de rødgrønne partiene i løpet av formiddagen, og vi er enige om at det ikke er behov for e…
I formiddag snakka statsminister Jonas Gahr Støre med ordførar i Drammen, Kjell Arne Hermansen.
Hermansen orienterte Støre om situasjonen og statsministeren gjorde det klart at alle naudsynte ressursar er tilgjengelege.…
Ukraina har akutt behov for påfyll av luftvernmissiler. Krigen i Midtøsten har forverret Ukrainas evne til å forsvare seg mot russiske droner og missiler.
Fengselslegen vurderte at det ikkje var behov for tryggleikstiltak, i forkant at det siste dødsfallet i Hustad fengsel.
Det kjem fram at sakspapira frå Statens helsetilsyn.
Her går det fram at pasienten hadde fleire samt…
Gaute Berg Næss har fått oppleve å høste det han selv har sådd.