Henrik Kristoffersen hadde tidenes mulighet til å ta OL-gull i slalom med ledelse etter første omgang, men mislyktes og kjørte ut i andre omgang. Hans største konkurrent Marcel Hirscher kjørte ut i første omgang, og med 21 hundredeler til Andre Myhrer, så lå alt til rette da Kristoffersen startet som siste mann i andre omgang. Men før han kom til første mellomtid så var det over. Gullet gikk dermed til svenske Andre Myhrer, sølv til Ramon Zenhaeusern fra Sveits og Michael Matt fra Østerrike tok bronse. Les mer på P4
I podkasten «Bak vingene» snakker Kristoffersen med mentaltrener Cecilie Ystenes Myhre om egen personlighet og karaktertrekk.
Han får blant annet merkelappene direkte, selvstendig, pragmatisk og ekstremt fokusert.…
OL-vinneren Loïc Meillard var overlegen i 1. omgangen av slalåm-finalen i Hafjell. Henrik Kristoffersen ser ut til å ha best seierssjanse blant de norske.
Før OL slår Henrik Kristoffersen (31) fast to ting: De store følelsene og det brusende engasjementet blir med videre – men den største drømmen legges bort.