Klartale > Nyheter
Rettssaken om Charlie Hebdo utsatt
Rettssaken etter angrepet mot satire-bladet Charlie Hebdo er utsatt. Årsaken er smitte med korona..
Les mer på Klartale
Les mer om:
Charlie Hebdo
Liknende nyheter
Taggar: Rettssakenom , Charlie, Hebdo, utsatt
Charlie Hebdo fortsetter å provosere, ti år etter angrepet
Det franske satirebladet Charlie Hebdo markerer tiårsdagen for terrorangrepet der åtte av de ansatte ble drept, med et temanummer fylt med religionssatire. Tiårsdagen for det sjokkerende angrepet på ytringsfriheten brukes av det ytterst ateistiske magasinet til å sende en tydelig beskjed til de jihadistiske ekstremistene som stormet inn i lokalene 7. januar 2015.
Microsoft: Iranere sto bak datainnbrudd rettet mot Charlie Hebdo
En gruppe hackere støttet av iranske myndigheter sto bak et datainnbrudd hos det franske satiremagasinet Charlie Hebdo, mener teknologigiganten Microsoft. Datainnbruddet var en del av en bredere operasjon som har fellestrekk med teknikker tidligere brukt av iranske statsstøttede hackergrupper, heter det i en rapport fra Microsoft. Magasinet ble utsatt for et datainnbrudd tidlig i januar etter at det publiserte flere karikaturer av Irans leder Ayatollah Khamenei.
Charlie Hebdo-rettssaken fortsetter
Rettssaken mot mistenkte medhjelpere i Charlie Hebdo-angrepet gjenopptas etter å ha vært utsatt siden 2. november på grunn av koronasmitte. Mandag starter den opp igjen..
Charlie Hebdo-rettssak utsatt
Rettssaken etter terrorangrepet mot det franske satiremagasinet Charlie Hebdo er utsatt fordi den hovedmistenkte mannen har testet positivt for koronavirus, melder BBC. Totalt 14 personer er tiltalt for angrepet i 2015 der 12 mennesker ble drept..
Charlie Hebdo-redaktør i Oslo
Åtte år etter terrorangrepet mot det franske satiremagasinet Charlie Hebdo, langer redaktør Gérard Biard ut mot selvsensur i vestlige demokratier. – I et demokrati er det ikke sensur som er den største trusselen mot ytringsfriheten, det er selvsensur, sa Biard til en fullsatt sal på Det Gamle Biblioteket i Oslo. Der holdt han foredrag på vegne av Human-Etisk Forbund lørdag formiddag.
Trump:– Charlie ble drept av et «kaldblodig monster»
USAs president Donald Trump omtalte Charlie Kirks drapsmann «radikalisert og kaldblodig monster» da han åpnet talen sin under minneseremonien til avdøde Charlie Kirk som blir holdt i Glendale. – For under to uker siden ble landet vårt frarøvet et av våre mest lysenende talenter i vår tid, sa Trump til folkemengden. En gigant i sin generasjon, og fremfor alt en hengiven ektemann, far, sønn, kristen og patriot.
Venter på dom i Charlie Hebdo-saken
Onsdag faller dommen i rettssaken mot 14 personer som er tiltalt for å ha bidratt til planleggingen og gjennomføringen av terrorangrepet mot satiremagasinet Charlie Hebdo. Påtalemyndigheten krever straffer på mellom fire år og livstid for dem..
Ankesak etter terrorangrepet mot Charlie Hebdo i gang
Ankesaken mot to terrordømte menn i forbindelse med angrepet mot tidsskriftet Charlie Hebdo og et jødisk supermarked i 2015, startet mandag i Paris. Tolv mennesker ble drept da redaksjonslokalet til det satiriske tidsskriftet ble angrepet av to brødre 8. januar 2015.
Mann dømt til 30 års fengsel for drapsforsøk utenfor Charlie Hebdos tidligere lokaler i 2020
Domstolen i Paris dømte torsdag en pakistansk mann til 30 års fengsel for å ha forsøkt å drepe to personer utenfor Charlie Hebdos tidligere kontor i 2020 med en kjøttkutter, melder AFP. Den nå dømte 29-åringen trodde feilaktig at Charlie Hebdo, som ble utsatt for et terrorangrep etter å ha trykket karikaturer av profeten Mohamed, fortsatt holdt til i lokalene..
Smitte blant Charlie Hebdo-tiltalte
Rettssaka mot mistenkte medhjelparar i Charlie Hebdo-angrepet blir utsett i minst ei veke etter at tre av dei tiltalte testa positivt for covid-19. Rettssaka hadde allereie blitt sett på vent etter at den hovudmistenkte i saka testa positivt i helga..
Fler nyheter fra Klartale
Renta øker til 4,5 prosent
Norges Bank setter opp styringsrenta. Det blir dyrere for deg som har lån..
Hvem lurer barn til å skade og drepe?
Kriminelle lurer unge på nettet. De lover dem penger eller truer dem til å utføre vold. Nå samarbeider politi fra flere land for å stoppe dem..
Xi Jinping besøker Trump
Kinas president er på besøk i USA.. Han vil ha mer samarbeid og mindre rivalisering mellom landene..
Hva skjer med renta nå?
Torsdag bestemmer Norges Bank hva som skjer med renta. Mange prøver allerede å gjette svaret..
– Det er ganske høye temperaturer
Det blir uvanlig varmt framover. Neste uke kan flere steder få over 20 grader..
– For første gang er jeg redd
En undersøkelse fra foreningen FRI viser at flere synes det er vanskelig å være skeiv i dag enn før..
Hva skal skje på Fensfeltet?
Fensfeltet kan bli viktig for Norge og Europa. Nå skal staten lage en plan for de sjeldne jordartene i feltet..
Mange tok avskjed med prinsesse Astrid
Ris kirke var full da prinsesse Astrid ble gravlagt onsdag. Mange kom for å ta farvel..
Iran og USA har snakket sammen
– Vi har et nytt møte planlagt snart, sa Trump..
Derfor er det strid om Hans Rustad
Flere redaktører har meldt seg ut i protest. Andre mener Hans Rustad må få bli. Fredag skal Norsk Redaktørforening se på saken..
Liknende Nyheter
- Charlie Hebdo fortsetter å provosere, ti år etter angrepet
- Microsoft: Iranere sto bak datainnbrudd rettet mot Charlie Hebdo
- Charlie Hebdo-rettssaken fortsetter
- Charlie Hebdo-rettssak utsatt
- Charlie Hebdo-redaktør i Oslo
- Fler..
Prenumerert på nyheter (RSS)
Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.
Siste Nyheter
- Tolletaten med rekordstort amfetaminbeslag – 100 kilo
- Kim Jong Un er invitert til Russland
- Danmark hever trusselnivået for dataangrep
- Kreml: Foreløpig ingen beslutning om toppmøte Trump-Putin
- Hver fjerde avgang innstilles lørdag
- Endelige forslag til bydelsnavn i Oslo er klare
- Nå er de nye bydelsnavnene klare
- Dansk etterretning forventer russisk eskalering
- Norges Bank spår lavere boligprisvekst
- - Planlegger droneangrep mot Spania, Frankrike eller Italia
Økonominyheter
- Fant 100 kilo amfetamin skjult i stål
- Danmark venter opptrapping av russisk hybridkrig
- Dette vil de at Oslos bydeler skal hete
- Ståle Solbakken og Märtha Louise blant gjestene i ny «A-laget»-sesong
- Norges Bank spår lavere boligprisvekst
- Eksperter uenige om rentetoppen er nådd
- Norges Bank er «forberedt på å sette renten videre opp»
- Krona styrker seg etter rentebeslutning
- Krona styrker seg etter rentebeslutning
- Her er Norges Banks rentebane - se grafen
