E24 > Økonomi
Frp ønsker hardere linje mot EU
Sylvi Listhaug og Hans Andreas Limi vil skrote kraftpolitikken til EU og ønsker å gjøre reservasjonsretten «grei igjen»..
Les mer på E24
Les mer om:
Listhaug, Hans Andreas Limi, EU
Liknende nyheter
Taggar: Frp, ønsker, hardere, linjemot EU
Innstiller alle bussavganger i Vesterålen
All busstrafikk i Vesterålen innstilles fra klokken 14.00 onsdag grunnet værforholdene. Det melder Nordland fylkeskommune.
- Hardere linje mot Russland
Ungarns ferske regjering kalte torsdag Russlands ambassadør inn på teppet. - En mer konfronterende linje mot Russland, sier ekspert..
Bybanens linje 1 opnar ikkje sundag
Framleis går ikkje ei av to linjer på Bybanen i Bergen etter snøkaoset laurdag. Årsaka var først at straumleidningen over sporet vart øydelagt på Slettebakken. Men når banen har testkøyrd nokre gongar sundag ettermiddag, så er leiaren for infrastruktur framleis ikkje tilfreds.
Togforsinkelser og innstillinger ved Oslo S
Bane Nor melder om forsinkelser og innstillinger på grunn av jordfeil ved Oslo S rundt midnatt natt til fredag. Toglinjer som kan påvirkes: Asker - Kongsvinger, Kongsvingerbanen Drammen - Dal, Hovedbanen Drammen - Lillehammer, Dovrebanen Drammen - Oslo lufthavn/Oslo Airport, Flytoget Kongsberg - Eidsvoll, Gardermobanen Oslo S - Bergen, Bergensbanen Oslo S - Gjøvik, Gjøvikbanen Oslo S - Jaren, Gjøvikbanen Oslo S - Rakkestad, Østfoldbanen østre linje Oslo S - Ski, Follobanen Oslo S - Stavanger S, Sørlandsbanen Oslo S - Stockholm, Kongsvingerbanen Oslo S - Trondheim S, Dovrebanen Oslo S – Halden – (Göteborg), Østfoldbanen vestre linje Skien - Eidsvoll, Vestfold- og Gardermobanen Spikkestad - Lillestrøm, Hovedbanen Stabekk - Moss, Østfoldbanen vestre linje Stabekk - Oslo luftha
Bane Nor: Oslo S stengt på grunn av jordfeil
Bane Nor melder i natt at en jordfeil fører til at Oslo S er stengt. Det er uvisst når togtrafikken kan komme i gang. Først ble det meldt om forsinkelser og innstillinger i jernbanetrafikken på Oslo S.
Påkjørsel på T-banestasjon i Oslo – påvirker trafikken
Nødetatene har rykket til Økern T-banestasjon, etter melding om en ulykke. – T-banen har kjørt på en rullestol inne på perrongområde, sier operasjonsleder Øyvind Hammervold i Oslopolitiet. Føreren av rullestolen er frigjort, og behandles av helsepersonell på stedet.
Trikken står på grunn av brann
Trikken går ikke i Bogstadveien på Majorstuen i Oslo på grunn av brann. Det brenner i en bygård fra 1899. I forbindelse med slukningsarbeidet er en kjøreledning tatt, ifølge politiet.
Ny minerallov: Smell for regjeringen
Regjeringen la i mars fram et forslag til en ny minerallov. Kort sagt vil regjeringen ha mer utvinning av mineraler her til lands. Men under behandlingen i Stortinget ser det nå til at regjeringen får flertallet mot seg på et viktig punkt.
Melkøya: Regjeringa meiner at Frp set arbeidsplassar i fare
Energiminister Terje Aasland (Ap) meiner Framstegspartiet framstår som «uansvarlege og utan truverd» etter at partiet har valt å støtte eit forslag som kan stoppe elektrifiseringa av Melkøya i Finnmark. – Frp har gjort endå ei snuoperasjon og framstår uansvarlege og utan truverd. Dei meiner éin ting den eine dagen og det motsette den neste.
Tester nattåpen T-bane i Oslo i helgene
Fra 16. november og ut året kommer to T-banelinjer i Oslo også til å kjøre hver natt til søndag. Det er linje 2 mellom Østerås og Ellingsrudåsen og linje 3 mellom Kolsås og Mortensrud som nattåpnes og får 30 minutters rute, skriver Aftenposten.
Fler nyheter fra E24
På hesteauksjon i Danmark: – Den har en «dejlig røv»
De spiser kaviar fra håndbaken, drikker champagne og byr på galopphester..
AI-bruken øker: – Vi må ta advarslene på alvor
7 av 10 nordmenn har brukt AI-chatboter de siste tre månedene, og bruken har økt..
Fra rentekutt til heving på ett år: – Klart det føles smertefullt
Særlig én faktor tvang Norges Bank til helomvendingen som har gitt to rentehevinger i 2026..
Billigere høstferie: – Trenger ikke reise langt
Den norske kronen har styrket seg mot flere viktige valutaer det siste året..
Klimapolitikken som lønner seg
Så dyrt er det faktisk ikke å kutte utslipp, Wara..
De advarer. Så bygger de neste modell
KI-sjefene advarer om menneskehetens utslettelse og bygger modellene som kan utløse den..
Forvalternes favoritter: Åtte utbytteaksjer du bør satse på nå
Tre forvaltere peker ut aksjene de tror kan gi penger på konto år etter år..
Dette er viktig for investorer
Dette tallet kan være et av de viktigste for aksjeporteføljen din..
Må destruere varer for millioner: – Døden for sigarer i Norge
De neste ukene kan sigarer for millioner av kroner gå opp i røyk om ikke helsemyndighetene snur….
Liknende Nyheter
- Innstiller alle bussavganger i Vesterålen
- - Hardere linje mot Russland
- Bybanens linje 1 opnar ikkje sundag
- Togforsinkelser og innstillinger ved Oslo S
- Bane Nor: Oslo S stengt på grunn av jordfeil
- Fler..
Prenumerert på nyheter (RSS)
Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.
Siste Økonomi
- 2-0: Corrales, London City
- Lucia Corrales med mål mot Brighton
- Wikman scorer mot Skellefteå
- Lucas Elvenes med mål mot HV71
- Fikk to meter lang hai i garnet: – Aldri opplevd før
- AI-bruken øker: – Vi må ta advarslene på alvor
- På hesteauksjon i Danmark: – Den har en «dejlig røv»
- «Skal vi danse»: Hemmelig danser er klar
- Persson med scoring for Växjö Lakers
- Scoring for Alexia Putellas
Siste nyhetene
- Jacob Josefson med mål mot Timrå
- Trump tror USA og Cuba vil komme til enighet
- Paven har landet i Lourdes
- Peker på Svalbard: - Mulig kandidat
- Saudi-Arabia ber verden gjøre mer for å beskytte skipstrafikken
- - MAGA er død
- - Noen av oss er ruinert
- Lavrov: – Russland klar til å bidra i Hormuzstredet
- Olivier Nadeau med mål mot HV71
- Se Brynäs - Luleå på 20 minutter
