– Det var et sjokk å oppdage at jeg hadde vunnet hele greia
Da Eduard Stanciu meldte seg på talentkonkurransen i 2024, hadde han ikke stort håp om å vinne.
Aurskogingen tok sats og ga alt på scenen med sommerlåta Tilbake til Spania og da røyken hadde lagt seg, sto han tilbake som vinner av Stuttreist & Himlagas talentkonkurranse på Bjørkelangen.
– Jeg hadde aldri trodd jeg skulle vinne – særlig ikke siden det var så mange andre flinke deltakere i konkurransen. Det var et sjokk å oppdage at jeg hadde vunnet hele greia, sier tenåringen.
To år etterpå er «Eddy» i full gang med friåret han skal bruke på å satse alt på musikken – og litt på golf, for han er et stort talent på greenen også. Les mer på Indre Akershus Blad
Tidligere Odd-spiller og pastor Fernando de Ornelas fra Skien sier det var fryktelig å få telefon fra familien i natt om jordskjelvet i Venezuela.
Venezuela ble rystet av to kraftige jordskjelv.
Ornelas sier bygninger ko…
Abbas Araghchi sier på statlig iransk TV at landet har vunnet krigen over USA. Han sier samtidig at atomavtalen ikke er en del av avtalen som ligger på bordet, men skal diskuteres senere.
– Men ingen avtale er foreløpig…
I 2025 ble det besluttet fra kommunalt hold at den nye skolen plassert i opprinnelig Svarstad skolekrets - måtte få et nytt navn. Haugtun-navnet var ikke «spiselig» for de kommunale myndighetene. Diverse institusjoner bl…
Natt til mandag brøt uvedkommende seg inn hos bedriften Akershus Traktor på Bjørkelangen.
Oppdragsleder Kristian Rasmussen i Øst politidistrikt opplyser at det var et vekterfirma som kontaktet politiet.
– Innbrud…
Hjemmelaget holdt godt følge med serieleder Skjetten/Rælingen fram til 8–8, før gjestene skaffet seg et solid forsprang de siste ti minuttene før pause: Lagene gikk i garderoben på stillingen 10-16.
Høland/Bjørkelange…