Etter at USAs president Donald Trump gikk inn for å kalle kunstig intelligens for superintelligens, merker Slovenia at flere vil registrere nettsider i landet, der nettadresser slutter på «.si».. Les mer på Digi.no
Presidenten ønsker en 60-dagersperiode for å analysere hva innføring av både sanksjoner og toll betyr for både verdensøkonomien og den amerikanske økonomien, sa Rubio lørdag.
Det var fredag at Trump i en presidentordr…
Ungarns president András Baka skal delta i gravferda til kong Harald onsdag 9. september, melder den ungarske ambassaden.
Også Slovenias president Natasa Pirc Musar kjem til Oslo for å delta i gravferda, skriv presidente…
Donald Trumps utsendinger møtte søndag representanter fra Egypt, Qatar og Tyrkia i Kairo for å jobbe med Trumps fredsplan for Gaza, ifølge Reuters.
Representanter for Hamas var til stede på enkelte av møtene med meglerne…
Rikskringkasterne i Spania, Irland og Slovenia opplyser mandag at sangkonkurransen Eurovision ikke blir å se på deres skjermer i år.
Det er fordi arrangementet boikottes som følge av Israels deltakelse, skriver AFP.
– I…
Statsminister Robert Golob hevder han har vunnet valget i Slovenia, etter en svært spennende opptelling søndag kveld.
Golobs liberale parti leder med 28,5 prosent av stemmene når nesten alt er telt. Utfordreren Janez Jan…
Det amerikanske KI-selskapet Anthropic har lagt fram planene for en børsnotering på Nasdaq i New York. Dokumentene viser voldsom vekst, men også et kraftig økende underskudd.