Lignende nyheter
Irans utenriksminister Abbas Araghchi er på vei til New York for å delta på FNs 81. generalforsamling.
Selv om Araghchi kommer på diplomatisk besøk til USA, er det lite som tyder på at forholdet mellom de krigende parten…
Mojtaba Khamenei tok over som Irans øverste leder da faren hans, Ali Khamenei, ble drept i et amerikansk-israelsk luftangrep i februar.
Nå krever han nok en gang hevn, skriver Reuters.
– Vi lover å hevne blodet til den m…
Irans øverste leder Ali Khamenei minnes i en begravelse som strekker seg over seks dager. Seremonier vil foregå i over fem byer i både Iran og Irak.
Khamenei ble drept i mars i USA og Israels angrep mot Iran. Han var Ira…
Irans øverste leder Mojtaba Khamenei har uttalt seg i et brev til Iranske medier om de pågående samtalene med USA om en fredsavtale.
Han skriver at han ga grønt lys til intensjonsavtalen med USA etter å ha fått forsikrin…
Iran kan anrike uran opp til 90 prosents renhet dersom landet blir angrepet igjen, advarer en talsperson for sikkerhetskomiteen i Irans nasjonalforsamling.
– Et av Irans alternativer dersom det kommer et nytt angrep, vil…
Russlands president Vladimir Putin møtte mandag Irans utenriksminister Abbas Araghchi i St.
Russlands president Vladimir Putin møtte mandag Irans utenriksminister Abbas Araghchi i St. Petersburg, melder russiske statlige medier.
Irans utenriksminister Abbas Araghchi har forlatt Islamabad for andre gang på et døgn og er på vei til Moskva, ifølge det iranske utenriksdepartementet.
Mellom de to Islamabad-besøkene var Araghchi innom Oman.
I Russland…
Irans delegasjon, som fredag skal ha ankommet Pakistan, krever våpenhvile i Libanon og tilgang på Irans frosne midler…
Irans nye øverste leder, Mojtaba Khamenei, uttaler at de er fast bestemt på å ta hevn på USA og Israel. Han viser til drapet på Irans avdøde leder Ayatollah Ali Khamenei, og andre iranske «martyrer».
Uttalelsen markerer…