Lignende nyheter
Den fengslede fredsprisvinneren Narges Mohammadi i Iran er i all hast overført til sykehus på grunn av en forverring i helsetilstanden, melder nyhetsbyrået AP.
Journalisten og menneskerettsaktivisten Narges Mohammadi ble…
Fredsprisvinner Narges Mohammadi ble to ganger innlagt på sykehus som følge av voldsbruk da hun ble pågrepet i Iran før helgen, ifølge familien hennes.
Familiemedlemmer forteller om sykehusbehandlingen til organisasjonen…
Fredsprisvinner Narges Mohammadi ble overført fra fengsel til sykehus 1. mai på grunn av helsesituasjonen. Nå er hun skrevet ut fra sykehus, opplyser stiftelsen hennes.
Den fengslede fredsprisvinneren Narges Mohammadi er innvilget utsatt soning av medisinske årsaker og overført til sykehus i Teheran.
Det opplyser stiftelsen hennes søndag, ifølge NTB.
Mohammadi ble innlagt på sykehus i b…
Den iranske menneskerettsforkjemperen Narges Mohammadi er innvilget utsatt soning og overført til sykehus i Irans hovedstad.
Det opplyser stiftelsen hennes, ifølge NTB.
Mohammadi ble innlagt på sykehus i byen Zanjan 1. m…
Journalisten og menneskerettsaktivisten Narges Mohammadi er innvilget utsatt soning og overført til sykehus i Irans hovedstad.
Den fengslede, iranske fredsprisvinneren Narges Mohammadi kan ha fått et nytt hjerteinfarkt, ifølge støttespillerne…
Den Norske Nobelkomité ber om at fredsprisvinner og menneskerettsforkjemperen Narges Mohammadi løslates umiddelbart.
Iran har pågrepet Narges Mohammadi (53), som ble tildelt Nobels fredspris i 2023, opplyser støttespillere av henne til…
Fredsprisvinner Narges Mohammadi, som vant Nobels fredspris i 2023, er pågrepet i Iran.
Det bekrefter hennes ektemann til NRK.
Mohammadi er en iransk journalist og menneskerettsaktivist.
Hun har tilbrakt store deler av d…