Martinius Stenshorne ble nummer to i sprintløpet i Formel 2 på Spa-banen i Belgia lørdag. Dermed fikk han en etterlengtet opptur etter en tung periode.
Martinius Stenshorne endte på en skuffende 11.-plass i Formel 2-løpet i Belgia søndag. Nordmannen hadde ikke hellet med seg underveis i et uoversiktlig løp.
Martinius Stenshorne (20) kjørte inn til niendeplass i fredagens Formel 2-kvalifisering i Belgia. Det gir ham et glitrende utgangspunkt i lørdagens sprintløp.
Martinius Stenshorne var på vei til 11.-plass i Formel 2-løpet i Qatars Grand Prix, men en tidsstraff like før slutt sendte nordmannen ned fire plasser.
Martinius Stenshorne (19) fra Hokksund har skrevet under for Rodin Motorsport og er klar for neste års Formel 2-sesong.
Det kommer fram i en pressemelding.
– Jeg er stolt og takknemlig for muligheten til å kjøre for Rodi…