Ligger lavt om parlamentarisme i dag
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.f-b.no.

Selv om noen klager på høy kjenningsmusikk, opplever isbilsjåfør Kjell Erik Strømstad (61) at de fleste kunder møter ham med smil..
Les mer på DagbladetPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.f-b.no.
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.ringblad.no.
En ny svensk drone skal kombinere flyets hastighet med skipets lastekapasitet. Målet er å styrke overvåkingen og sikkerheten i Østersjøen.
Russland løslot en amerikansk fange og lover å selge diesel til USA. Da Trump ble spurt om hva Putin fikk i retur, fikk han nok.
Nyboligsalget i tredje kvartal 2026 var det nest svakeste tredjekvartalet siden Boligprodusentenes Forening måling begynte i 1999.
USA har sendt Allison M. Hooker til kong Haralds gravferd. Er det en fornærmelse?
Lillestrøm kommer inn i Europa League-playoffen som en av Eliteseriens svakeste formlag.
Brasils tidligere president Jair Bolsonaro ble fraktet til sykehus i Brasilia da han følte seg syk, opplyser sønnen hans. Den tidligere presidenten skal ha fått kraftig hikke, oppkast og lavt blodtrykk, ifølge en melding…
Tagger
PersonerTrafikken i sørgående retning på E18 ved Lier står stille etter en kollisjon mellom tre biler.
Trafikken i sørgående retning på E18 ved Lier står stille etter en kollisjon mellom flere biler.
PST bekrefter overfor Dagbladet at en person ble anholdt i nærheten av Høibys bopel.
Marius Borg Høiby ble overfalt i sitt hjem på Skaugum natt til fredag, melder Se og Hør.
- Jeg tror hun har bestemt seg, sier Trumps tidligere pressesekretær.
Donald Trump sier en stor Ukraina-avtale er nært forestående. Kreml sier de ikke kjenner til noen detaljer om den påståtte avtalen.
To personer er kritisk skadde etter en trafikkulykke på E6 i Eidsvoll.
En pasient på Drammen sykehus er erklært død etter å ha blitt stukket av en annen pasient på lukket avdeling.
Stavanger-gutten som ble dømt til 20 års fengsel for drapsforbund i England, har bestemt seg for ikke å anke.
Det britiske hangarskipet HMS Prince of Wales skal seile inn Oslofjorden for en større sikkerhetskonferanse. Nå utsettes det som følge av tåke.