Greta Thunberg og flere andre aktivister legger søndag ut på en seilas med Freedom Flotilla. Målet er Gaza, sier fransk-palestinsk politiker.. Les mer på VG
Greta Thunberg og de andre aktivistene som ble pågrepet etter at seilbåten deres ble bordet underveis til Gaza, er på vei til flyplassen i Tel Aviv, melder TT.
Det opplyser Moatasem Zedan, som er talsperson for den israe…
Israels forsvarsminister Israel Katz har beordret den israelske hæren (IDF) til å hindre at nødhjelpsbåten Madleen legger til kai i Gaza.
Det er flere aktivister om bord i båten, deriblant den svenske klimaaktivisten Gre…
Søndag ettermiddag skal en båt med 12 aktivister seile mot Gaza. En av de som er om bord er svenske Greta Thunberg. Det er organisasjonen Freedom Flotilla som leder reisen.
Målet er å nå kysten av Gaza-stripen for å done…
Den svenske aktivisten Greta Thunberg er løslatt, melder nyhetsbyrået Reuters.
Thunberg ble pågrepet i forbindelse med en demonstrasjon til støtte for sultestreikere i Palestine Action tirsdag.
Hun skal ha holdt opp en p…
Den svenske aktivisten Greta Thunberg er arrestert i London, melder flere medier, blant annet Sky News.
Arrestasjonen skjedde i forbindelse med en demonstrasjon til støtte for sultestreikerne i Palestine Action.