Quentin Tarantino
Nyheter om Quentin Tarantino
Skodespelar Michael Madsen har døydd
Den 67 år gamle amerikanske skodespelaren Michael Madsen, gjekk bort torsdag morgon. Madsen skal ha døydd av eit hjarteinfarkt seier manager Ron Smith til NBC News. Han er best kjend for sine roller i regissør Quentin Tarantino sine filmar.
NBC: Skuespiller Michael Madsen er død
Har spilt i mange kjente Quentin Tarantino-filmer..
Skodespelar Michael Madsen er død
Den 67 år gamle amerikanske skodespelaren Michael Madsen, gjekk bort torsdag morgon. Madsen skal ha døydd av eit hjarteinfarkt, seier manager Ron Smith til NBC News. Han er best kjend for rollene sine i regissør Quentin Tarantino sine filmar.
Quentin Tarantinos «Cinema Speculation» er en gullgruve for filmnerder
Susan Sontag og Quentin Tarantino skriver, hver på sin måte, dypt og morsomt om film..
Quentin Tarantino er blitt pappa igjen
Filmregissør Quentin Tarantino (59) og kona Daniella Pick (38) fikk en datter i helgen..
Quentin Tarantino kuttet moren økonomisk
Da filmregissør Quentin Tarantino var liten lovet han seg selv å aldri dele formuen sin med moren. Det løftet har han holdt..
Quentin Tarantino (56) har blitt far for første gang
Den prisbelønte regissøren Quentin Tarantino (56) har blitt far for første gang, skriver det amerikanske nettstedet TMZ..
Flere Golden Globe til Tarantino
Quentin Tarantino fikk pris for beste filmmanus for «Once Upon a Time in Hollywood». Den vant også beste musikal eller komedie. Beste mannlige dramaskuespiller ble Joaquin Phoenix for hans rolle i «Joker»..
Tarantino har ny idé til «Kill Bill vol. 3»
Quentin Tarantino sier i et ferskt intervju at en tredje «Kill Bill»-film fremdeles er aktuell, men at det kan gå så mye som tre år før han får laget den..
Quentin Tarantino (56) blir far for første gang
I november giftet Quentin Tarantino (56) seg med den israelske modellen og sangeren Daniella Pick (35). Nå venter paret sitt første barn..
Flere Golden Globe til Taratino
Quentin Tarantino fikk pris for beste filmmanus for «Once Upon a Time in Hollywood». Den vant også beste musikal eller komedie. Beste mannlige dramaskuespiller ble Joaquin Phoenix for hans rolle i «Joker»..
Quentin Tarantino om Manson-familien: Inspirert av marihuanarøykende barnevakter
CANNES (VG) Hippiene i Quentin Tarantinos nye film om Hollywood og Charles Mansons tilhengere, er delvis inspirert av barnevaktene han selv hadde da han var liten..
Tarantino kan ha gjort sin siste film
Quentin Tarantino har tidligere sagt at han vil regissere ti filmer. Men nå sier han at «Once upon a time in Hollywood», hans niende film, kan bli den siste..
Filmanmeldelse «Once Upon A Time ... In Hollywood»: Elegi for drømmefabrikken
Sorgfull, tenksom, nostalgisk og varm. En Quentin Tarantino-film? Så sannelig..
Avviste spørsmål: - Virket fornærmet
Regissør Quentin Tarantino ville ikke svare på spørsmål om hvordan han framstiller vold mot kvinner under pressekonferanse i Cannes..
Du vil være takknemlig for å ha blitt mørbanket av Quentin Tarantino
«Once Upon A Time In Hollywood» lyser av overskudd.
Horrorfilm vekker oppsikt: - Det jævligste jeg har sett
Hollywood-stjerne i terapi, sjokkerte publikummere og Quentin Tarantino i tårer..
Tarantino sier han var klar over Weinsteins handlinger
Filmregissør Quentin Tarantino, som samarbeidet med overgrepsanklagede Harvey Weinstein om «Pulp Fiction», sier han visste om kollegaens upassende oppførsel..
Tarantino kjente til overgrep
Filmregissør Quentin Tarantino, som samarbeidet med overgrepsanklagede Harvey Weinstein om «Pulp Fiction», sier han visste om kollegaens upassende oppførsel. – Det var ikke vanlig sladder. Det var noe mer, sier han til New York Times..
Mitt problem med Tarantino
Det er noe som skurrer med de siste filmene til Quentin Tarantino..
Forrykende - til Tarantino drukner alt i blod
Quentin Tarantino gjør det meste riktig helt til han bestemmer seg for å drukne alt og alle i blod..
Quentin Tarantino vil lage tre filmer til - og så pensjonere seg
Vil skrive bøker og «gå med verdighet» inn i sine eldre dager..
Tarantino vurderar TV-serie
Kultregissør Quentin Tarantino skal lage TV-serie. The Guardian skriv at Det er storfilmen Django Unchained som det skal lagast ein TV-versjon av ved hjelp av 90 minutt med ubrukt ekstramateriale. Filmen hadde med seg stjerner som Jamie Foxx og Christian Waltz..
Quentin Tarantino vil lage tv-serie av «Django Unchained»
90 minutter lengre..
Tarantino saksøker kjendisnettavis for å lekke manus
Den prisbelønte regissøren Quentin Tarantino har tatt ut søksmål mot Gawker for brudd på opphavsretten..
Les mer
Taggar
Personer
Abonner på nyheter (RSS)
Følj søkningen via rss
Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.
