Britisk hangarskip kommer ikke til Norge
Det britiske hangarskipet HMS Queen Elizabeth kommer likevel ikke til Norge for å lede den største Nato-øvelsen siden den kalde krigen..
Det britiske hangarskipet HMS Queen Elizabeth kommer likevel ikke til Norge for å lede den største Nato-øvelsen siden den kalde krigen..
Storbritannia sitt flaggskip, hangarskipet HMS Queen Elizabeth, øver i disse dager langs norskekysten. – Det er i norsk interesse, sier sjefen i Marinen..
– Aktiviteten sender et viktig signal om vårt nære forhold til våre allierte. Det sier Trond Grimmingsrud i en pressemelding. Han er sjef for den norske Marinen.
Det gigantiske skipet heter HMS Queen Elizabeth. Og er så stor som en flytende by. Skipet har plass til 1.
At britenes flaggskip seiler med allierte i norsk farvann, er et viktig signal om at vi holder orden på sokkelen, ifølge statsminister Jonas Gahr Støre. – Vi har nesten 90 installasjoner på sokkelen og mange tusen kilome…
Royal Navys HMS Queen Elizabeth ankom mandag Oslo på skipets første tur til Norge. Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) skal på besøk mandag ettermiddag. Støre skal blant annet møte mannskap om bord.
HMS Queen Elizabeth, flaggskipet i den britiske marinen, kommer til Oslo mandag. Det er første gang skipet er i Norge. Skipet er 284 meter langt og har kapasitet til 40 luftfartøy.
Følj søkningen via rss
Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.