Aftenposten > Nyheter

Thursday, 17 September, 11:15

Aftenposten - 16 jun 26 kl. 07:36

DMP: Alzheimers-medisin har høy risiko og begrenset effekt

Alzheimers-medisinen Leqembi er svært kostbar, har begrenset effekt og risikoen for bivirkningen er høy, konkluderer. .
Les mer på Aftenposten


Les mer om:
Leqembi, DMP

Dele artikeln

Delningar
| Dele


Kommentera gärna

Liknende nyheter

Taggar: DMP, Alzheimers-medisinhar , høy, risikoog , begrenset, effekt
NRK - 26 aug 26 kl. 00:45

199 kvinner fikk erstatning for mens-forstyrrelser etter koronavaksine

199 kvinner har fått pasientskadeerstatning for menstruasjonsforstyrrelser de mener skyldes koronavaksinen. Det viser tall Subjekt har fått innsyn i fra Norsk pasientskadeerstatning (NPE). 397 kvinner har søkt om erstatning for slike plager.

Klartale - 20 aug 26 kl. 13:21

Fant nye tegn på alzheimers

Forskere har sett nye tegn på alzheimers i hjernen. Tegnene kan komme flere år før andre tegn på sykdommen..

VG - 27 maj 26 kl. 06:08

Studie: Matvare kan kutte Alzheimer-risiko med 27 prosent

En helt vanlig matvare som de fleste har i kjøleskapet, er forbundet med 27 prosent lavere risiko for Alzheimers sykdom, ifølge ny forskning..

VG - 22 jun 26 kl. 14:13

Studie: Knyttes til tredobbel Alzheimer-risiko

En kjent tilstand knyttes til opptil tredobbel risiko for Alzheimers sykdom, viser overraskende funn i en ny studie..

Aftenposten - 10 jun 26 kl. 15:29

«Mirakeldopet» lokker unge på nett. Myndighetene vil ta tøffere grep mot ulovlige peptider.

Peptider har gått som en farsott i sosiale medier. Nå vil Direktoratet for medisinske produkter (DMP) få bukt med bruken..

VG - I førrgår: 11:06

Seks peptider havner på dopinglisten

Direktoratet for medisinske produkter (DMP) oppfører seks syntetiske peptider på den strafferettslige dopinglisten..

VG - 27 maj 26 kl. 11:33

Johnny (68) får medisiner for millioner. Andre med samme sykdom får nei

Hver 14. dag får Johnny Johansen (68) intravenøs medisin mot en sjelden sykdom. Det har han fått i snart 30 år.

VG - 26 aug 26 kl. 22:33

Ny medisin mot dødelig bukspyttkjertelkreft godkjent i USA

En ny medisin for å behandle en av de dødeligste kreftformene som finnes, er godkjent for bruk i USA..

Aftenposten - 26 aug 26 kl. 23:01

Ny medisin mot dødelig bukspyttkjertelkreft godkjent i USA

En ny medisin for å behandle en av de dødeligste kreftformene som finnes, er godkjent for bruk i USA..

NRK - 26 aug 26 kl. 23:21

Ny medisin mot dødelig bukspyttkjertelkreft godkjent i USA

En ny medisin for å behandle en av de dødeligste kreftformene som finnes, er godkjent for bruk i USA. Medisinen, som har merkenavnet Rasonque, er utviklet av den amerikanske oppstartbedriften Revolution Medicines, skriver NTB. Pillen kan ikke kurere bukspyttkjertelkreft, men behandlingen har skapt optimisme hos både onkologer og pasientenes interessegrupper, melder nyhetsbyrået..

Fler nyheter fra Aftenposten

Aftenposten - 15 minutter siden

Tollerne i Trysil har beslaglagt 22 kilo kokain: - Vi vet at smuglerne stadig endrer rute

Gjemt i et konstruert hulrom i en utenlandsk personbil, fant tollerne i Trysil 22 kilo kokain, Kokainbeslaget er blant….

Aftenposten - 15 minutter siden

Vegvesenet varsler nye køer på E18

Statens vegvesen advarer om lange køer på E18 vest for Oslo og på sideveiene i Asker og Bærum kommende helg når E18….

Aftenposten - 4 minutter siden

TT: Svensk 18-åring dømt for voldtekt og drapsforsøk over nett – kobles til sekten 764

En svensk 18-åring er dømt til ti og et halvt års fengsel for flere grove lovbrudd, melder TT..

Aftenposten - 30 minutter siden

Er sanksjonene en gave for ham i valgkampen?

Espen Barth Eide anklages for tvangstanker, og britenes utenriksminister kalles en selvhatende jøde..

Aftenposten - 15 minutter siden

Tollerne i Trysil har beslaglagt 22 kilo kokain

Gjemt i et konstruert hulrom i en utenlandsk personbil, fant tollerne i Trysil 22 kilo kokain, Kokainbeslaget er blant….

Aftenposten - 30 minutter siden

Mann med saks lette etter fleinsopp i hage på Lørenskog

En mann i slutten av 20-årene ble torsdag observert i en hage på Rasta i Lørenskog med en saks i hånden..

Aftenposten - 1 time siden

For en trist avslutning!

Aftenposten - 1 time siden

Rapport om multikriminelle barn i Oslo: Flere kunne ha vært stoppet

De første bekymringene kom da barna var små. Senere ble de gjengangere hos politiet..

Aftenposten - 1 time siden

Strand Larsens far har kreft: – Har vært ganske tøft

Faren til Jørgen Strand Larsen har fått kreft. Nå forteller han åpent om sykdommen..


Nyhetspressen i Sociala medier

Nyhetspressen på facebook Nyhetspressen på Twitter

Liknende Nyheter


Prenumerert på nyheter (RSS)

Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.





Om oss

Nyhetspressen är en norsk nyhetsportal og nyhetssøkmotor som automatiskt finner de mest delte og aktuelle nyhetene. Välkommen!

Kontakt

contact@nyhetspressen.com