Tarjei Bøe har spart noe energi til sisterunden, og greier å holde unna for Emil Hegle Svendsen i mål. De to norske leder så langt, med Ondrej Moravec på foreløpig 3. plass.. Les mer på NRK
Emil Hegle Svendsen (41) har sikret seg nok en bolig i hovedstaden. I fjor ble det kjent at den tidligere skiskytteren og NRK-eksperten hadde kjøpt bolig i Holmenkollen for 10,9 millioner kroner.
Nå har han handlet ig…
Kylian Mbappé scoret i sin sjuende strake kamp da Real Madrid sikret en overbevisende 3–0 seier borte mot Valencia lørdag kveld.
Gjestene koblet et solid jerngrep om La Liga-oppgjøret litt over midtveis i den første omga…
McLaren-føreren Lando Norris var raskest i Formel 1-kvalifiseringen og starter fra pole position i São Paulo Grand Prix.
Et voldsomt styrtregn førte til at den første kvalifiseringsrunden ble avbrutt i over én time. Da f…
Jonas Svensson sto for både målgivende og scoring da medaljejagende Rosenborg feide over tabelljumboen Start.
Vertene hadde kontroll på spillet i åpningsminuttene på Lerkendal, men slet med å få hull på byllen.
Forløsnin…
Sola nedkjempet slovenske Krim 29-22 og tok sin andre strake seier i gruppespillet i Champions League. Storhamar vant i Danmark.
Camilla Herrem og co. sto med fem strake tap i innledningen av puljespillet i den gjeve tur…
Carlos Alcaraz ble for sterk for Casper Ruud i Masters 1000-turneringen i Paris. Spanjolen vant 6-4, 6-4 i semifinalen.
Ruud hang lenge godt med og hadde ledelsen i begge settene, men sterkt spansk spill gjorde oppgaven…
Både Sander Berge og Oscar Bobb startet kampen da Fulham spilte 1–1 mot Newcastle.
Det så lenge ut til å bli et målløst remis mellom de to klubbene, men etter 80 minutter bøyde Jacob Murphy ballen forbi Bernt Leno i Fulh…
Caroline Finnestad Lund (21) skjøt seg til VM-gull på 50 m rifle 60 skudd liggende i Doha, Qatar etter en intens duell mot danske Stephanie Grundsøe. Men noen gullfest blir det ikke tid til med det samme.
– Det var rett…
Formspilleren Antonio Nusa ble benket fra start, men leverte en målgivende under ett minutt etter han kom inn i RB Leipzigs 5-2-seier mot Augsburg i Bundesliga.
Den tyske storklubben valgte noe overraskende å starte uten…