Disse sykler for Uno-X i Tour de France - Kristoff er vraket
Uno-X har tatt ut de åtte rytterne som skal kjøre årets Tour de France. Thor Hushovd sier de sikter på etappeseier.

I dag ble Belkin-laget til Tour de France presentert - uten Lars Petter Nordhaug (30)..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Samme hendelse hos 4 kilderAlle kilder om hendelsen »
- Klartale Nordhaug vraket fra Tour de France 25 jun 14:59
- NRK Nordhaug ikke til Tour de France 25 jun 11:31
- Dagbladet Nordhaug fikk Tour de France-avklaring 25 jun 10:59
Uno-X har tatt ut de åtte rytterne som skal kjøre årets Tour de France. Thor Hushovd sier de sikter på etappeseier.
Neste års Tour de France-rute er klar. Det blir over 71 kilometer med tempo og mange høydemeter.
Brutale fjelletapper, historisk start i Storbritannia og en spektakulær avslutning. Nå er løypene for Tour de France 2027 klare.
Demi Vollering (29) er tidenes første til å ha vunnet kvinnenes Tour de France to ganger.
Uno-X-syklisten Sigrid Ytterhus Haugset slo til med bruddseier på den tredje etappen i Tour de France.
Tour de France Femmes er årets største sykkelritt for kvinner. Lørdag starter ni dager med tøffe etapper, bratte fjell og kamp om den gule trøya. Her er det du trenger å vite før start.
Mads Pedersen vant lørdagens innlagte spurt og sikret den grønne poengtrøyen i Tour de France. 30-åringen vinner trøyen som den første dansken noensinne dersom han fullfører rittet.
Einer Rubio ble fraktet til sykehus etter en ulykke under den svært dramatiske 19. etappen av Tour de France.
Remco Evenepoel tok sin annen strake etappeseier da han var klart best på tirsdagens tempoetappe i Tour de France. Han tok inn et snaut halvminutt på Tadej Pogacar.
Tadej Pogacar er den store stjernen i Tour de France. Nå leder han rittet og kan vinne for femte gang.
Tagger
PersonerOkea stiger etter resultatbedring og utbyttevarsel.
Oljeprisen stiger og Trump hevder han har vunnet krigen.
Hjemmeboende i omsorgsboliger i Askim får kuttet desserttilbudet på selveste julaften. Lederen for kjøkkendriften anser ikke dette som et problem, skriver Smaalenenes Avis.
Aksjer og fond har gitt uvanlig god avkastning i flere år. Nå faller AI-aksjene. Tre eksperter svarer på om du bør ta gevinsten.
I opptakten til mellomvalget var USAs president Donald Trump på besøk over Tromsø.