Pallen glapp for Tandrevold – fikk trøbbel på standplass
Ingrid Landmark Tandrevold klarte ikke å følge opp femteplassen på fredagens sprint i Holmenkollen. Lørdag ble det for mange bom og syvendeplass på jaktstarten.
Norge ble nummer fire i lagkonkurransen i skiflygings-VM. Underveis kastet landslagssjef Alexander Stöckl eget flagg i frustrasjon over seg selv..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Ingrid Landmark Tandrevold klarte ikke å følge opp femteplassen på fredagens sprint i Holmenkollen. Lørdag ble det for mange bom og syvendeplass på jaktstarten.
Ingrid Landmark Tandrevold gikk Norge inn i pallkampen, men Maren Kirkeeide gikk på en smell da det ble sjetteplass på miksstafetten i Otepää søndag.
Kajsa Vickhoff Lie (27) var i mål som nummer to, men falt ned til 7.-plassen i lørdagens utforrenn i italienske Val di Fassa.
Altas Anna Odine Strøms (27) sterke andrehopp førte henne opp til 5.-plass i verdenscuprennet i hopp for kvinner i Japan onsdag.
Maren Kirkeeide (22) leverte en sterk sisterunde, men klarte ikke å berge pallplass på jaktstarten i Ruhpolding. Hun ble nummer fire.
Astrid Øyre Slind hadde los på tredjeplassen. Rennet pågår!
Timon Haugan hadde alle muligheter til å ta sesongens første pallplass.
Skiskytter Johan-Olav Botn leverte en god sprint og kjempet i toppen, men greide ikke å kjempe til seg en pallplass i verdenscuprennet i Hochfilzen i Østerrike.
Klimaforskere sløyfer det «verst tenkelige» scenarioet for global oppvarming i sin nyeste rapport, og tar selvkritikk.
Johann André Forfang hoppet godt, men tok seg akkurat ikke opp på pallen i skiflygingsrennet i Planica. Flere lagkamerater fikk det tyngre.
PersonerI regjeringens forslag til statsbudsjett betaler vi for lettelsene i inntektsskatten ved å skjerpe inn på andre områder for dem som tjener mest.
Brunosten fikk en VM-oppsving i sommer. Nå sendes en debutant inn i kampen om de amerikanske ostefatene.
– Når du betaler for et spill, bør du eie det.
Idrettsfysiolog Torstein Dalen-Lorentsen mener det bør tas grep rundt Norges store stjerne.
Sveriges riksdags talmann Andreas Norlén gir Centerpartiets leder Elisabeth Thand Ringqvist i oppdrag å danne ny regjering, over en måned etter valget.
Leder for justiskomiteen, Jon Helgheim (Frp), mener Norge er for naivt i møte med kyniske kriminelle som utnytter velferdssystemet.