Flere nyheter fra NRK
Stormen «Boelo» er ventet å treffe Norge lørdag kveld. Flere steder i landet er det sendt ut varsler om kraftig vind, flom og jordskred.
Svindlere bruker ekte norske telefonnumre når de lurer nordmenn. Etter NRKs undersøkelser tar en norsk teleoperatør grep.
Ukraina har igjen en «stabil forbindelse» til Starlink. Det gjør droner kan brukes i full kapasitet i krigen mot Russland.
Ida Solbakken (22) legg ikkje skjul på at ho har arva pappa Ståle sitt temperament. Samtidig røper far og dotter at «norske reglar» i Danmark har bode på utfordringar.
«Kraftig oppkast» og «diaré på natten» er blant symptomene gjester til Re-Naa i Stavanger beskriver etter besøk hos Michelin-restauranten i vinter.
Det er stengd for togtrafikk mellom Nationaltheatret og Oslo S, melder VY i ei trafikkmelding.
Dette er på grunn av ein signalfeil, og skapar forseinkingar og innstillingar på alle linjer som går gjennom Oslo.
I tillegg…
Soldater deler mye når de er i tjeneste. Men Luftforsvarets hovedtillitsvalgte mener det går for langt når vaktsoldatene på Rygge flystasjon også må dele senger.
Ein mann i 30-åra er tiltalt for drap etter at ei kvinne vart funnen skadd i sin eigen heim i Alver i oktober 2025.
Kvinna døydde på sjukehus få dagar seinare. Tiltalebeslutninga gjeld også mishandling i nære relasjonar…
Ein bil med to personar køyrde gjennom tre tunnelar etter at sjåføren i 50-åra mista bevisstheita og omkom bak rattet.
Styret i Norsk Redaktørforening har vedteke å gi Document-redaktør Hans Rustad ei formell åtvaring, skriv dei i ei pressemelding.
Rustad har motteke åtvaringa fredag.
Grunngjevinga frå styret gjeld tre forhold: Manglande…