Jakob Ingebrigtsen stivnet - mistet gullet på 5 km i gateløp-VM
Det så perfekt ut for Jakob Asserson Ingebrigtsen, men han hadde ikke nok krefter til å ta gullet helt i land.

Jakob Ingebrigtsen (19) slettet storebror Henriks familie- og norske rekord på 3000 meter da han løp på 7,27,05. Han var rett bak europarekorden, som lyder på 7,26,62..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer omSamme hendelse hos 3 kilderAlle kilder om hendelsen »
- P4 Jakob Ingebrigtsen 17 sep 19:38
- Aftenposten I kveld jakter Jakob Ingebrigtsen sin tredje europarekord 17 sep 16:55
Det så perfekt ut for Jakob Asserson Ingebrigtsen, men han hadde ikke nok krefter til å ta gullet helt i land.
Vil Jakob Ingebrigtsen feire egen bursdag med å ta norgesrekorden på 5 km gateløp fra Narve Gilje Nordås?
Jakob Asserson Ingebrigtsen løp inn til en knallsterk seier på 5000-meterløpet i Ultimate Championship.
Den amerikanske friidrettsstjernen Cole Hocker gir et ekstra lite innblikk bak kulissene i ordkrigen med Jakob Ingebrigtsen etter Diamond League-finalen i Brussel.
Jakob Asserson Ingebrigtsen levnes små sjanser i superduellen mot erkerivalen Josh Kerr – hvis nordmannen stiller…
Jakob Asserson Ingebrigtsen (25) innser at han gikk over streken da han kalte konkurrenter for «tapere».
Pallplassen glapp for en stupende Jakob Asserson Ingebrigtsen (25) i Diamond League-finalen, mens Amalie Iuel (32) var…
Jakob Asserson Ingebrigtsen (25) ledet lenge, men endte utenfor pallen i Diamond League-finalen.
Jakob Asserson Ingebrigtsen (25) var offensiv, men endte utenfor pallen i Diamond League-finalen.
Friidrettsstjernen Jakob Ingebrigtsen (25) skal delta på 5-kilometeren i VM i gateløp i København.
Tagger
PersonerKong Haakon og kronprinsesse Ingrid Alexandra er søndag i Frankrike for å delta i Nice maraton.
Det har vært en turbulent uke for tek-aksjer. Hvor går veien videre?
I hemmelige chatter planlegger kriminelle å bedra nordmenn. De har koblinger til én av Nordens farligste menn.
Både Elverum Auto og Slatlem Trondheim har meldt konkurs. Fire andre forhandlere i konsernet holder stand.
Mannen som åpnet ild mot tilfeldige personer på det populære hovedtorget i Kraków, var trolig inspirert av høyreekstrem ideologi.
Nye hits får stadig mindre gjennomslag, også i Norge. Det rammer ferske artister og morgendagens stjerner.