Stiftelsen Tinius anker dommen fra Oslo tingrett som ga staten medhold i at Etteretningstjenesten kan overvåke folks elektroniske kommunikasjon.
– Vi anker fordi vi mener at dommen har vesentlige svakheter og at den ikke…
Styreleder i Schibsted siden 2002, Ole Jacob Sunde, utnevnes som styreleder for The Scott Trust, eneaksjonæren i Guardian Media Group.
Guardian Media Group eier de britiske avisene The Guardian og The Observer.
– The G…
Det er liten grunn til å ha en digitaliseringsminister hvis han ikke ønsker å utforske hvordan myndighetene skal forholde seg til den enorme innflytelsen akkumulering av data vil ha på våre liv..
Schibsteds styreleder Ole Jacob Sunde har oppskriften på hvordan norsk journalistikk skal overleve: Å samle norske mediehus i en allianse mot globale konkurrenter..
Googles skatteavtale i England møter sterk kritikk fra britiske politikere. Også styreleder Ole Jacob Sunde i det norske mediekonsernet Schibsted er bekymret..
Amerikanske teknologiselskaper har milliardinntekter i Norge uten å betale skatt. Det synes ikke å ha allmenn interesse og er knapt nevnt i media. Alle som driver virksomhet i Norge bør ha like vilkår og betale skatt til…
Styreleder i Stiftelsen Tinius, Schibsted-topp Ole Jacob Sunde, mener Googles skatteplanlegging skaper urettferdig konkurranse i annonsemarkedet og truer norske mediebedrifters fremtid..