E24 > Økonomi

Wednesday, 23 September, 03:55

E24 - 09 jun 21 kl. 06:42

Vil kapre Norges milliardærer

De forvalter oljefondsjefens kontroversielle milliarder. Nå går de etter formuene til Norges rikeste..
Les mer på E24


Les mer om:
Norges

Dele artikeln

Delningar
| Dele


Kommentera gärna

Liknende nyheter

Taggar: Vil, kapre, Norges, milliardærer
Klartale - 09 dec 22 kl. 08:22

Antallet milliardærer i verden har gått ned

Det var det 2.668 milliardærer i verden i mars 2022. Det er telt i dollar.

Klartale - 12 apr 23 kl. 11:00

Når får du bedre økonomi?

Du har nok hørt ordet; «inflasjon», eller «prisvekst». Den er for høy her til lands.Mat, bensin, drivstoff, varer og tjenester koster mye mer.

Klartale - 05 jun 23 kl. 06:00

Dette er partienes viktigste saker

11. september 2023 er valgdagen for kommune- og fylkestingsvalget. Der skal det bestemmes hvem som skal styre de ulike kommunestyrene og fylkestingene rundt om i landet.

Klartale - 23 sep 22 kl. 08:57

Aldri før har Norge hatt flere milliardærer

– Samlet formue for Norges 400 rikeste er nå 1.884 milliarder kroner. Det sier Trygve Hegnar.

NRK - 05 apr 22 kl. 17:39

Russiske milliardærer har tapt over en firedel av formuen

Sanksjoner og svekkelsen av rubelen går hardt utover Russlands rikeste. Antallet russiske milliardærer er kraftig redusert og formuene deres har krympet. På Forbes ' nyeste liste over verdens milliardærer, regnet i dollar, er det bare 83 russere med.

NRK - 01 dec 23 kl. 11:27

Formuer vokser gjennom arv, ikke arbeid, viser rapport

Verdens milliardærer øker sine formuer hovedsakelig gjennom arv, snarere enn arbeid og entreprenørskap, viser en rapport fra den sveitsiske storbanken USB. Lederen for USBs avdeling for global forvaltning, Benjamin Cavalli, regner med at tendensen vil styrke seg de kommende 20 år ved at dagens over 1000 milliardærer skal sende sine enorme formuer videre til sine barn. Oversikten omfatter milliardærer som er over 70 år, og som derfor er aktuelle som arvelatere.

NRK - 08 apr 21 kl. 08:27

Beijing har nå flest milliardærer

Beijing i Kina er nå byen i verden med flest milliardærer, viser Forbes liste over verdens rikeste mennesker, melder BBC. De siste sju årene har New York toppet listen. Beijing har nå 100 milliardærer.

Klartale - 17 aug 23 kl. 10:09

Nå må du betale mer for lånet ditt

Saken oppdateres. Norges Bank øker styringsrenta enda en gang. Dette er gang nummer 11, siden 23.

NRK - 23 maj 22 kl. 10:06

Flere har blitt milliardærer gjennom pandemien

573 nye milliardærer har blitt skapt siden pandemiens begynnelse i 2020, skriver CNN, og siterer en fersk analyse fra Oxfam. Det betyr at verden har fått en ny milliardær hver 30. time.

Klartale - 25 jan 24 kl. 06:00

Renta som påvirker lommeboka di

I dag er styringsrenta 4,5 prosent. Og slik fortsetter det, mener eksperter. Men det sa de også i desember.

Fler nyheter fra E24

E24 - 7 timer siden

4.000 nye eiere i Outlet Group

Outlet Group styrer mot Oslo Børs. Selskapet sier at det får inn 4.000 nye eiere og verdsettes til….

E24 - 8 timer siden

Tidligere DNB-direktør fikk «kalddusj» av NHH: – Har bare bachelorgrad

Ine Oftedahl trodde hun ble siviløkonom fra NHH i 2015. Den nye arbeidsgiverens bakgrunnssjekk viste….

E24 - 9 timer siden

For sent til festen?

Volare Shipping kommer lovlig sent til tankfesten på Oslo Børs. For sent?.

E24 - 9 timer siden

Har undertegnet Grønland-avtale

Etter et år med mye frem og tilbake om Grønland har USA, Danmark og Grønland undertegnet en….

E24 - 11 timer siden

– Nå ligger ballen hos regjeringen

Anette Hemmingby ledet arbeidsgruppen som gikk og gikk uten å komme til enighet..

E24 - 11 timer siden

Entreprenør konkurs med 40 mill. i gjeld

Spydeberg-selskap kaster kortene..

E24 - 12 timer siden

Nordic Mining varsler restrukturering

Nordic Mining vil be eierne om å godta en restrukturering..

E24 - 12 timer siden

Analytiker etter knekk: Selg unna oljekjempene nå

Dagens oljeprisfall viser at disse Oslo Børs-aksjene er «høyt priset og veldig sårbare», ifølge ekspert..

E24 - 12 timer siden

Wall Street stiger videre

Oljeprisen har dempet seg. De store USA-indeksene stiger videre fra start..

E24 - 13 timer siden

Eriksen får enorm Nscale-pakke

Aksjene kan være verdt 400 millioner kroner. Men hvem sitter igjen med verdiene?.




Om oss

Nyhetspressen är en norsk nyhetsportal og nyhetssøkmotor som automatiskt finner de mest delte og aktuelle nyhetene. Välkommen!

Kontakt

contact@nyhetspressen.com