Nyhetspressen > Sport

Tirsdag, 20 oktober, 22:17

Nyhetspressen27 aug 14 kl. 16:08

Verdens seks beste angrepsrekker

Manchester United har signert Angel di Maria, og han blir dermed en del av en på papiret forrykende angrepsrekke. Men hvilke angrepsrekker er egentlig de beste i verden? Her er topp seks.

 

  • 1.      Real Madrid

 Los Blancos har de siste årene igjen signert en rekke storspillere og dannet en angrepsrekke det lukter svidd av. Karim Benzema på topp er klasse, mens Cristiano Ronaldo og Gareth Bale er to av verdens beste i deres posisjoner. Legg til James Rodriguez, stjerneskuddet fra VM i Brasil i sommer, og du har en angrepskvartett som trolig er verdens mest komplette.

 Det er fire målscorere med forskjellige kvaliteter. Ronaldo og Bale er lynraske, sterke, gode på hodet og kan score all slags mulige mål, og vil være sentrale i tippe-tips som første målscorer denne sesongen også. Rodriguez er en tekniker som enkelt finner Ronaldo, Bale og Benzema med utsikt overblikk.

 

  • 2.     Bayern München

 Tyskerne har et fantastisk angrep nå, med Robert Lewandowski som spydspiss. Rundt ham er Franck Ribery, Arjen Robben, Mario Götze, Thomas Müller, Xherdan Shaqiri, Thiago Alcantara og Bastian Schweinsteiger, alt ettersom hvordan Pep Guardiola setter opp laget. Det er åtte fantastiske spillere, som i likhet med Real Madrids angrep vil sette en støkk i de fleste forsvar.

 

  • 3.     Barcelona

 At Barcelona er på tredjeplass i en slik kåring, med spillere som Lionel Messi, Luis Suarez og Neymar i laget, er kanskje litt rart. Det er imidlertid tett som hagl mellom 2. – 5. plassen i denne kåringen. Det eneste angrepet som skiller seg ut er Real Madrid.

Messi er kanskje verdens beste spiller, Suarez en målgarantist og Neymar et stjerneskudd. Problemet, og noe av grunnen til at de er bak Bayern i denne kåringen, er at de har to spydspisser, og én av dem må spille kant i 4-3-3-formasjonen deres. Trolig blir det Suarez, som må vike plass for Messi, den udiskutable stjernen. Rundt dem gror det også godt med blant andre Pedro og Andres Iniesta. Allikevel har de ikke den dybden for eksempel Bayern har.

 

  • 4.    Chelsea

 Diego Costa har gjort Chelsea-angrepet komplett, med Eden Hazard, Oscar, Willian, Andre Schürrle, Cesc Fabregas, Mohamed Salah rundt ham. Det er imidlertid bare plass til tre spillere bak Costa, og uansett hvem Mourinho velger vil det bety kvalitet.

 

  • 5.     Manchester City

 Det er vanskelig å plukke en klar angrepsrekke i Manchester City. De spiller ofte med to spisser, selv om det er en 4-2-3-1-formasjon. Sergio Agüero er uansett den beste spissen deres, med Edin Dzeko og Alvaro Negredo like bak i forhold til kvalitet. Trioen bak spydspissen består av David Silva, Samir Nasri og trolig Agüero, som har en litt fri rolle i City. Ikke dårlig, spesielt ikke dersom man inkluderer Yaya Toure, som ofte stormer frem i angrep også. Det blir dog med femteplass i denne kåringen.

 

  • 6.     Manchester United

 På papiret lukter det svidd, men det er ikke bevist enda. Angel di Maria vil gjøre en angrepskvartett komplett, med Wayne Rooney, Robin van Persie og Juan Mata som de andre tre. Grunnen til sjetteplassen er at de andre er såpass bra, og at Manchester United sliter. Gjør klubben det bra, betyr det at disse fire gjør det bra, men i øyeblikket en ganske klar sjetteplass i denne kåringen.

Del artikkelen Facebook X LinkedIn E-post

Fordyp deg