Casper Ruud snudde til seier i ATP-turneringen i Gstaad
Casper Ruud fikk sitt å stri med mot portugisiske Jaime Faria (22), men tok seg til slutt videre fra 2.

Casper Ruud (17) sin vei mot en ny ATP Challenger-triumf blir enda vanskeligere enn den han hadde i debut-turneringen..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Casper Ruud fikk sitt å stri med mot portugisiske Jaime Faria (22), men tok seg til slutt videre fra 2.
Casper Ruud (27) fikk sitt å stri med mot portugisiske Jaime Faria (22), men tok seg til slutt videre fra 2. runde i ATP-turneringen i Gstaad.
Kan Casper Ruud gjøre det helt store igjen? Mandag slo han slo nummer 24 i verden lekende lett.
Casper Ruud fikk en vanskelig start, men snudde til seier i 1. runde i ATP500-turneringen i Basel.
Casper Ruud tok det første settet, men 20 år gamle Rafael Jodar slo tilbake med 6-4, 6-3 i de to neste og sikret seg semifinalebillett i ATP-turneringen i Shanghai. Dermed ble det stans etter tre seirer i Shanghai for…
(Rafael Jodar-Casper Ruud 4-6, 6-4, 6-3) Casper Ruud (27) tok første sett, så tok spanjolen over og…
Casper Ruud er klar for kvartfinale i Masters-turneringen i Shanghai etter at Felix Auger-Aliassime pådro seg en skade og ga opp.
Casper Ruud ga Europa-laget en godt start, da han slo verdenslagets Francisco Cerundolo i åpningskampen i London til stor jubel fra Carlos Alcaraz.
Tennisstjernen Casper Ruud pådro seg en skade underveis i 2.-rundekampen mot Christopher O'Connell og trakk seg fra Masters-turneringen i canadiske Cincinnati.
Torsdag vendte Casper Ruud (27) til seier i andre runde. I fredagens kvartfinale i Gstaad mot Juan Manuel Cerundolo (24) skjedde det motsatte. Da var det argentineren som vendte til seier etter at Ruud åpnet best.
Tagger
PersonerDen mye omtalte dokumentaren blir å se på norske kinoer i november.
Mistenkt for fiskekriminalitet.
To høyhastighetstog på linjen mellom Madrid og Andalusia har kollidert, melder den spanske jernbanemyndigheten ADIF.
Svein Richard Brandtzæg varsler at han ikke vil lede en «tannløs intern rådgivingsgruppe».
Forslagene i den ferske Gjedrem-utredningen innebærer en dramatisk svekkelse av fondets etiske kompass.
Her er nattens viktigste nyheter:
En ting blir det absolutt viktigste, mener sjeføkonom Bjørn Roger Wilhelmsen.
Snart kan det bli lettere å få vite lønnen til kollegaen din. Men hvem som faktisk tjener på det, er fortsatt uvisst.
Søvnapné gir økt risiko for flere helseplager. Heldigvis finnes det god behandling for både den farlige – og den vanlige – snorkingen.