Xherdan Shaqiri
Nyheter om Xherdan Shaqiri
Ingen Shaqiri for Sveits
Sveits har dryppet navnene på troppen sin de siste to dagene. Når er den klar, dessverre uten Xherdan Shaqiri, som har vært med i de fire siste VM for Sveits..
Tidligere Liverpool-stjerne tjener mest i MLS
Den tidligere Premier League-profilen Xherdan Shaqiri er på lønnstoppen i nordamerikanske Major League Soccer..
Sveits til åttedelsfinale etter ampert målshow
(Serbia – Sveits 2–3) Xherdan Shaqiri scoret, hysjet og pekte på etternavnet sitt. Så raste han fra innbytterbenken..
Sveits til åttedelsfinale etter ampert målshow
(Serbia – Sveits 2–3) Xherdan Shaqiri scoret, hysjet og pekte på etternavnet sitt. Så raste han fra innbytterbenken. I det som ble et temperaturfylt underholdningsshow med 31-åringen i spissen, var det til slutt Sveits som gikk videre..
Sveits videre i VM etter amper målfest
Serbia var avhengig av å vinne for å ha en mulighet til å gå videre fra gruppespillet, og kampen mot Sveits ble en thriller med høy temperatur. Sveits tok ledelsen med Xherdan Shaqiri i kampens 20. minutt, men Serbia slo raskt tilbake.
Shaqiri-show kan sende Sveits videre
(Sveits – Tyrkia 3–1) Xherdan Shaqiri (29) scoret to av målene, og….
Shaqiri-show kan sende Sveits videre
(Sveits – Tyrkia 3–1) Xherdan Shaqiri (29) scoret to av målene, og Steven Zuber (29) var nest sist på alle tre, da Sveits slo Tyrkia og sikret seg tredjeplassen i Gruppe A..
Sveits trolig videre etter Shaqiri-show
(Sveits – Tyrkia 3–1) Xherdan Shaqiri (29) scoret to av målene, og Steven Zuber (29) var nest sist på alle tre, da Sveits slo Tyrkia og sikret seg tredjeplassen i Gruppe A..
Ny Liverpool-spiller virussmittet
Liverpools sveitsiske landslagsprofil Xherdan Shaqiri har avgitt en positiv koronatest..
Sveitsisk fotballspiller funnet død
Liverpool-spiller Xherdan Shaqiri sender sine kondolanser etter den sveitsiske fotballspilleren Florijana Ismaili (24) har blitt funnet død..
Sjekk den Shaqiri-festen – endelig ligaseier for Liverpool over United
(Liverpool – Manchester United 3–1) Han fikk slippe til i 20 minutter. Nok til at innbytter Xherdan Shaqiri (27) senket Manchester United – og fikk jagd et gammelt spøkelse på dør..
Klopp i ekstase etter United-overhøvling: – Jeg elsker det jeg opplevde
(Liverpool – Manchester United 3–1) Han fikk slippe til i 20 minutter. Nok til at innbytter Xherdan Shaqiri (27) senket Manchester United – og fikk jagd et gammelt spøkelse på dør..
Xherdan Shaqiri utelatt av Liverpool-troppen for å slippe sjikane
Liverpools kosovoalbanske angrepsspiller er ikke med laget som skal møte Røde Stjerne i Serbia, av frykt for en fiendtlig mottakelse etter 27-åringens kontroversielle ørnefeiring i sommerens fotball-VM - mot nettopp Serbia..
Shaqiri avgjorde da Sveits slo rivalene
(Serbia-Sveits 2–1) I siste ordinære minutt kontret Xherdan Shaqiri inn 2–1 og sørget for at Sveits er på vei til åttedelsfinalen..
Sveits-helten Shaqiri med symbolsk feiring mot Serbia
(Serbia-Sveits 1–2) I siste ordinære minutt kontret Xherdan Shaqiri inn 2–1 og sørget for at Sveits er på vei til åttedelsfinalen..
Xhaka og Shaqiri feiret med politisk symbol
OSLO/SOTSJI (VG) (Serbia-Sveits 1–2) Både Granit Xhaka og Xherdan Shaqiri har kosovoalbanske røtter. På politisk vis - ved å lage den tohodede albanske ørnen med hendene - feiret de to målscorerne mot Serbia..
FIFA gransker de omstridte jubelscenene
SOTSJI (VG) FIFA har satt i gang en granskning av Sveits-heltene Granit Xhaka (25) og Xherdan Shaqiri (26) etter at de feiret seieren over Serbia med å lage den tohodede albanske ørn med hendene - et klart politisk budskap. Også det serbiske fotballforbundet skal granskes..
Xherdan Shaqiri slått ut etter drømmescoring
(Sveits-Polen 1-1, 4-6 etter straffer) Polen hadde ikke sluppet inn mål på fem timer og 82 minutter i EM. Xherdan Shaqiri reddet ekstraomganger for Sveits da han brassesparket ballen inn fra 16 meter. Til slutt tapte sveitserne på straffer..
Xherdan Shaqiri med drømmescoring i EM-drama
(Sveits-Polen 1-1, kampen pågår) Polen hadde ikke sluppet inn mål på fem timer og 82 minutter i EM. Sherdan Shaqiri reddet ekstraomganger for Sveits da han brassesparket ballen inn fra 16 meter..
Xherdan Shaqiri slått ut etter drømmescoring i EM-drama
(Sveits-Polen 1-1, 4-6 etter straffer) Polen hadde ikke sluppet inn mål på fem timer og 82 minutter i EM. Sherdan Shaqiri reddet ekstraomganger og for Sveits da han brassesparket ballen inn fra 16 meter. Til slutt tapte sveitserne på straffekonk..
Stoke signerer ny stjernespiller
Xherdan Shaqiri (23) er klar for Premier league-klubben Stoke. Shaqiri har signert en femårskontrakt med klubben. Sveitseren blir Stokes dyreste signering noensinne, med en prislapp på 155 millioner kroner..
Shaqiri fra Bayern til Inter
Den sveitsiske stjernespilleren Xherdan Shaqiri er lei av benketilværelse i Bayern München og forlater den tyske storklubben tilfordel for Inter og italiensk Serie A. Overgangssummen skal være på 18 millioner Euro og kontrakten løper fra 1. juli..
Liverpool fikk avslått Shaqiri-bud
Bayern München-spilleren Xherdan Shaqiri forteller til Sky Sports at Liverpool forsøkte å hente ham før VM i sommer. Den sveitsiske landslagsspilleren fikk imidlertid beskjed om at et salg var uaktuelt. Den nåværende kontrakten løper til 2016.
Shaqiri svarte med hat-trick
Xherdan Shaqiri har måttet tåle mye kritikk for innsatsen i VM, men nå har Bayern München-talentet virkelig slått tilbake. Først freste han mot sveitsisk presse, så senket han Honduras med hat-trick..
Verdens seks beste angrepsrekker
Manchester United har signert Angel di Maria, og han blir dermed en del av en på papiret forrykende angrepsrekke. Men hvilke angrepsrekker er egentlig de beste i verden? Her er topp seks.
Her er likhetene mellom Messi og «Alpenes Messi»
Venstrebent. 169 centimeter høy. Nøkkelspilleren på laget.
Her er FIFAs topp 10-liste
Dette er spillerne FIFA mener er VMs 10 beste spillere så langt: James Rodríguez, Ivan Perisic, David Luiz, Karim Benzema, Arjen Robben, Daniel Van Buyten, Xherdan Shaqiri, Neymar, Thiago Silva, Mamadou Sakho. Spillerne er satt opp i rangert rekkefølge fra 1-10..
Sveits med tidlig ledelse
Xherdan Shaqiri scoret for Sveits etter seks minutter av VM-kampen mot Honduras..
Ny Bayern-spiller ute mot United
Kantspilleren Xherdan Shaqiri har skadet hamstringen og er siste tilskudd på Bayern Münchens skadeliste før onsdagens kvartfinaleretur mot Manchester United i mesterligaen..
Les mer
Taggar
Personer
Abonner på nyheter (RSS)
Følj søkningen via rss
Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.
