Dario Cologna

Wednesday, 23 September, 17:23

Nyheter om Dario Cologna

Aftenposten - 03 jan 26 kl. 20:05

Legenden liker det ikke: Får støtte av Klæbo

Dario Cologna (39) etterlyser et tøffere Tour de Ski. Han får støtte av dagens stjerner..

VG - 05 jan 25 kl. 14:47

Hegstad Krüger slo tilbake da Klæbo tangerte Cologna

Simen Hegstad Krüger slo tilbake med seier etter fallet lørdag - Johannes Høsflot Klæbo vant sammenlagt og tangerte Dario Cologna..

Aftenposten - 08 jan 23 kl. 09:41

Northug ble knust av Cologna opp «Monsterbakken»

Petter Northug måtte se seg slått av sin gamle rival Dario Cologna opp slalombakken i Alpe Cermis..

Aftenposten - 07 mar 22 kl. 08:15

Gir seg: Det sterkeste minnet er kampen mot Northug

Skihelten Dario Cologna har gått sitt aller siste skirenn..

P4 - 15 dec 19 kl. 16:11

Krüger vant overlegent

Simen Hegstad Krüger vant overlegent på 15 kilometeren i fristil i Davos i ettermiddag. 26-åringen gikk i mål 19 sekunder foran russeren Sergey Ustiugov, og hjemmehåpet Dario Cologna, og sikret med det sin andre verdenscupseier i karriereren. Det ble nok en tøff dag på kontoret for Martin Johnsrud Sundby som måtte bryte rennet.

VG - 23 nov 18 kl. 13:44

Northug slått med over to minutter av Cologna på Gålå

GÅLÅ /OSLO (VG) På den nasjonale åpningen forrige helg ble han disket under 15 km klassisk. Under Norgescupen på Gålå - på 15 km fristil og uten sjanse til å bli disket - var han sjanseløs på teten i konkurranse mot blant andre Dario Cologna..

VG - 06 jan 19 kl. 15:17

Klæbo ble tidenes yngste Tour de Ski-vinner

VAL DI FIEMME/OSLO (VG) Johannes Høsflot Klæbo (22) tapte mye til Sergej Ustjugov (26), men vant Tour de Ski på første forsøk. Han slår også rekorden til Dario Cologna (32) fra 2009..

VG - 06 jan 19 kl. 15:17

Klæbo ble tidenes yngste Tour de Ski-vinner: - Følte bakkene aldri tok slutt

VAL DI FIEMME/OSLO (VG) Johannes Høsflot Klæbo (22) tapte mye til Sergej Ustjugov (26), men vant Tour de Ski på første forsøk. Han slo også rekorden til Dario Cologna (32) fra 2009..

VG - 29 dec 18 kl. 13:06

Johannes Høsflot Klæbo vant prologen i Tour de Ski-åpningen

TOBLACH/OSLO (VG) Johannes Høsflot Klæbo viste form og vant sprint-prologen. Men sammenlagtfavoritter som Sjur Røthe, Simen Hegstad Krueger og Dario Cologna kom seg ikke en gang videre til kvartfinalene..

VG - 23 nov 18 kl. 13:44

Northug langt bak teten i Norgescupen på Gålå

På den nasjonale åpningen forrige helg ble han disket under 15 km klassisk. Under Norgescupen på Gålå - på 15 km fristil og uten sjanse til å bli disket - nådde han ikke opp i konkurranse mot blant andre Dario Cologna..

VG - 10 mar 18 kl. 16:34

Cologna vant ellevill femmil i Holmenkollen - syv strake pallplasser for Sundby

HOLMENKOLLEN (VG) Femmila i Holmenkollen ble av det dramatiske slaget. Målfoto måtte skille Dario Cologna og Martin Johnsrud Sundby, der sveitseren trakk det lengste strået..

NRK - 10 mar 18 kl. 16:35

Cologna vant femmila i Kollen

Sveitseren Dario Cologna vant femmila i Holmenkollen, millimetre foran Martin Johnsrud Sundby..

VG - 10 mar 18 kl. 16:34

Cologna vant høydramatisk femmil på målfoto

HOLMENKOLLEN (VG) Femmila i Holmenkollen ble av det dramatiske slaget. Målfoto måtte skille Dario Cologna og Martin Johnsrud Sundby, der sveitseren trakk det lengste strået..

VG - 10 mar 18 kl. 16:34

Cologna vant høydramatisk Kollen-femmil på målfoto

HOLMENKOLLEN (VG) Femmila i Holmenkollen ble av det dramatiske slaget. Målfoto måtte skille Dario Cologna og Martin Johnsrud Sundby, der sveitseren trakk det lengste strået..

VG - 16 feb 18 kl. 23:22

OL-vinner Cologna lar seg ikke skremme av Norges vellykkede lagtaktikk

PYEONGCHANG (VG) Dario Cologna (31) mener Norge ikke klarer å felle ham med lagtaktikk på femmila, om han er like sterk da – som han var da han ble olympisk mester på 15-kilometeren..

NRK - 16 feb 18 kl. 08:09

Sølv til Krüger, Cologna suveren

Simen Hegstad Krüger, som tok gull på 30.-kilometeren, sikra sølv på 15 kilometer. Berre Dario Cologna var betre, som sikra sitt tredje OL-gull på rad på distansen.

VG - 28 jan 18 kl. 11:52

Sundby sjanseløs på Cologna-rykk i OL-generalprøven

SEEFELD/OSLO (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) var med teten hele veien på den siste distansen før OL. Men da Dario Cologna (31) rykket i den siste langbakken, så var Røa-løperen ikke i nærheten..

VG - 28 jan 18 kl. 11:52

Sundby slakter taktikken til Cologna som vant

SEEFELD/OSLO (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) ble nummer tre i OL-generalprøven. Etterpå slaktet han taktikken til Dario Cologna som vant etter et kjemperykk opp siste bakken..

VG - 28 jan 18 kl. 11:52

Sundby kritisk til Cologna-taktikk før OL

SEEFELD/OSLO (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) ble nummer tre i OL-generalprøven. Etterpå stusset han veldig over taktikken til Dario Cologna (31) som vant etter et kjemperykk opp siste bakken..

P4 - 18 mar 18 kl. 14:52

Klæbo sikret sammenlagtseieren

Johannes Høsflot Klæbo sikret sammenlagtseieren i verdensupen i ettermiddag. Men det gikk tungt for nordmannen i jaktstarten over 15 km i Falun - endte til slutt på 25. plass.

VG - 06 jan 18 kl. 16:25

Både Sundby og Ustjugov skuffet – Cologna festet grepet om Touren

VAL DI FIEMME/OSLO (VG) Sergey Ustjugov brant kruttet tidlig og Martin Johnsrud Sundby hang ikke med. Da fikk Dario Cologna muligheten til å feste grepet om ledertrøyen i Tour de Ski..

Klartale - 16 feb 18 kl. 08:32

Krüger vant nok en medalje

Dario Cologna fra Sveits var best. Men Norge vant en ny medalje i De olympiske leker (OL)..

NRK - 16 feb 18 kl. 08:09

Sølv til Simen Hegstad Krüger

Simen Hegstad Krüger, som tok gull på 30.-kilometeren, sikra sølv på 15. kilometer.

P4 - 16 feb 18 kl. 08:09

OL-sølv til Hegstad Krüger

Simen Hegstad Krüger, som tok gull på 30.-kilometeren, sikret sølv på 15. kilometer.

VG - 13 jan 18 kl. 15:33

Sundbys NM-spurt: - Holder ikke til å slå Ustjugov eller Klæbo

GÅSBU (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) mener NM-rykket holder til OL-bronse. Det er nok til å slå Dario Cologna, men ikke Sergej Ustjugov eller Johannes Høsflot Klæbo..

P4 - 07 jan 18 kl. 15:36

Sundby nummer to

Martin Johnsrud Sundby gjorde en imponerende etappe opp alpinbakken i Val di Fiemme og ble nummer to i årets Tour de Ski. Dario Cologna fra Sveits vant Touren sammenlagt for første gang på seks år..

VG - 07 jan 18 kl. 15:01

Råsterke Sundby klatret seg opp til pallen: – Vanvittig vondt

OSLO/VAL DI FIEMME (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) var råsterk opp «Monsterbakken» da Dario Cologna (31) vant Tour de Ski sammenlagt for første gang på seks år..

VG - 07 jan 18 kl. 15:01

Råsterke Sundby klatret opp til pallen: – Vanvittig vondt

OSLO/VAL DI FIEMME (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) var råsterk opp «Monsterbakken» da Dario Cologna (31) vant Tour de Ski sammenlagt for første gang på seks år..

VG - 07 jan 18 kl. 15:01

Råsterke Sundby etter andreplassen: – Ferdig med drittprestasjonen

OSLO/VAL DI FIEMME (VG) Martin Johnsrud Sundby (33) var råsterk opp «Monsterbakken» da Dario Cologna (31) vant Tour de Ski sammenlagt for første gang på seks år..

VG - 06 jan 18 kl. 16:25

Frustrert Sundby etter skuffende løp: – Det er skremmende rævva, helt håpløst

VAL DI FIEMME/OSLO (VG) Sergej Ustjugov brant kruttet tidlig og Martin Johnsrud Sundby hang ikke med. Da fikk Dario Cologna muligheten til å feste grepet om ledertrøyen i Tour de Ski..

VG - 06 jan 18 kl. 16:25

Frustrert Sundby slakter seg selv: – Skremmende ræva, helt håpløst

VAL DI FIEMME/OSLO (VG) Sergej Ustjugov (25) brant kruttet tidlig og Martin Johnsrud Sundby (33) hang ikke med. Da fikk Dario Cologna (31) muligheten til å feste grepet om ledertrøyen i Tour de Ski..

VG - 01 jan 18 kl. 13:37

Sundby og Holund måtte igjen gi tapt i Tour de Ski

LENZERHEIDE/OSLO (VG) Nordmennene fikk det tøft da Dario Cologna (31) festet grepet om Tour de Ski-ledelsen..

Hegnar.no - 31 dec 17 kl. 13:54

Sundby på pallen: – Dette var mye bedre

Martin Johnsrud Sundby fikk en opptur etter åpningsskuffelsen i Tour de Ski. Nyttårsaften tok han 3.-plassen da Dario Cologna vant 15-kilometeren på hjemmebane..

P4 - 31 dec 17 kl. 12:29

Røthe mener Northug skulle vært i Tour De Ski

Sjur Røthe går langt i å si at Petter Northug skulle tatt hans plass i Tour De Ski. Røthe gikk inn til en 46. plass under dagens 15-kilometer, og sier til VG at Northug kunne gjort en langt bedre jobb.

P4 - 08 jan 17 kl. 16:15

Ustjugov til topps i Tour de Ski

Russiske Sergej Ustjugov holdt unna for konkurrentene i den fryktede "monsterbakken" på siste etappe av Tour de Ski. Martin Johnsrud Sundby ble nummer to. Sundby kom i mål drøyt minuttet bak vinneren.

P4 - 07 jan 17 kl. 16:20

Sundby stoppet Ustjugovs seiersrekke

Martin Johnsrud Sundby tok seieren på den nest siste etappen av Tour de Ski. Sundby satte inn et rykk i bunnen av den siste bakken, og både sammenlagtleder Sergej Ustjugov og Dario Cologna måtte slippe. Med det tok Sundby sin første etappeseier i årets Tour de Ski og tjente ti bonussekunder i forhold til Ustjugov..

VG - 28 jul 16 kl. 16:32

Cologna om Sundby-saken: – Ikke bra for langrennssporten i det hele tatt

SANDNES/OSLO (VG) Som en følge av dommen mot Martin Johnsrud Sundby (31) er Dario Cologna (30) vinner av verdenscupen 2014/15, men det utløser ingen feiring hos sveitseren..

VG - 04 jan 16 kl. 19:00

Cologna 2.47,9 bak Sundby: – Ikke sett en så sterk utøver de siste årene

OBERSTDORF (VG) Han har vunnet Tour de Ski tre ganger. Nå er Dario Cologna (29) nesten tre minutter bak Martin Johnsrud Sundby (31) – etter bare tre etapper..

P4 - 28 nov 15 kl. 12:56

Sundby imponerte igjen

Martin Johnsrud Sundby imponerte under herrenes 10 kilometer friteknikk i Kuusamo i Finland i dag. Nordmannen vant rennet med 11 sekunder på Alex Harvey og Dario Cologna. Petter Northug gikk inn til 16 plass, 39 sekunder bak Sundby.

NRK - 16 apr 15 kl. 09:46

Cologna går Skarverennet

Nå er det klart at de norske mennene får tøff konkurranse av sveitsiske Dario Cologna i Skarverennet, skriver langrenn.com. Gianluca Cologna, Lars Berger, Simen Sveen og Toni Livers ble også klare for rennet torsdag..

VG - 14 feb 15 kl. 08:24

Dario Cologna: - Det er de andre nasjonene som må bli bedre

ÖSTERSUND (VG) Dobbelt OL-mester Dario Cologna (28) skulle gjerne se flere nasjoner på seierspallen i langrenn – men avviser bestemt at det er Norges skyld..

NRK - 21 feb 15 kl. 15:47

Vylegzhanin spurtslo Cologna

Det var tilslutt Maxim Vylegzhanin som stakk av med seieren i thrilleravslutningen på 30 kilometer med skibytte. Dario Cologna måtte gi tapt, og tok sølvmedaljen foran Alex Harvey. Didrik Tønseth stod for Norges beste prestasjon, og havnet på 4..

NRK - 21 feb 15 kl. 15:40

Cologna rykker ifra

Dario Cologna rykker sterkt ifra etter 26 kilometer, og får tre sekunder på Didrik Tønseth. Petter Northug sliter, og havner langt bak tetgruppa..

VG - 23 jan 15 kl. 13:57

Cologna med knockout i Rybinsk

Dario Cologna ledet fra start til mål på 15-kilometer i Rybinsk og sendte med det et skremmeskudd i retning konkurrentene en knapp måned før VM i Falun..

NRK - 23 jan 15 kl. 13:34

Cologna vinner

Dario Cologna vinner suverent, 16.3 sekunder foran Belov..

Les mer

Taggar
Personer

Abonner på nyheter (RSS)

Følj søkningen via rss

Med RSS er det enklere å følge nyhetene. Nyhetene lastes automatisk ned til din nyhetsleser og du trenger ikke gå inn på Nyhetspressen.com.




Om oss

Nyhetspressen är en norsk nyhetsportal og nyhetssøkmotor som automatiskt finner de mest delte og aktuelle nyhetene. Välkommen!

Kontakt

contact@nyhetspressen.com